AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

JK Blue Saphhire

Касандра, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на вила

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 5 студиа на приземје или спрат. Вилата има паркинг, и интернет. Секое утро гостите од вилата имаат бесплатно кафе, 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед. 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУИДО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ ОД -10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 04.07.2022 ЗА ТЕРМИН НА ПРЕСТОЈ 09.07.2022

 

Опис на регион

Период 01.05.2022 29.05.2022 07.06.2022 18.06.2022 17.07.22 23.08.22 04.09.22 16.09.22
Тип на соба 28.05.2022 06.06.2022 17.06.2022 16.07.2022 22.08.22 05.09.22 15.09.22 26.09.22
num.1 GF ¼ bunk bed SSV 37 45 55 x x x 50 43
no.2 GF 1/3 Sofa 37 45 55 x x x 50 43
no.3 1/3 Sofa SV 45 55 65 80 105 85 65 50
no.4 ¼ Bunk beds SV 40 50 60 x x x 55 45
no.5 1/3 Rancho SV 40 50 60 x x x 55 45

 

Цените во табелата се изразени вонсезонски и истите се однесуваат за наем на студио на ден

Специјална Мајска понуда -15% попуст за резервации направени во месец Мај 

Опис на сместување

Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо или софа а четворокреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.

Опис на програма

 

 

Удобности

 • WiFi
 • Клима
 • Паркинг
 • Кујна
Датуми1/4 Studio1/4 bunk beds1/2+1 GF1/2+1 SV
13.08.2022 - 20.08.2022
20.08.2022 - 27.08.2022
27.08.2022 - 03.09.2022
03.09.2022 - 10.09.2022
10.09.2022 - 17.09.2022
17.09.2022 - 24.09.2022

Преглед по соби

1/4 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4 bunk beds

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2+1 GF

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2+1 SV

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ЈК травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола


Поаѓање од Грција:
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!