AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Decaville

Ситонија, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на вила

Апарт-хотел Декавил се наоѓа на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Апарт хотелот се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год) 1/2+1 со кревет на извлекување (големина за возрасен)  и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (4 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ОД -20% ЗА ТЕРМИН НА ПРЕСТОЈ ОД 10.07.2022 и 17.07.2022 (ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 04.07.2022)

(напомена: првите два и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

 

 

Опис на регион

Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак Ситонија, се одликува со одлична место положба, и преубава песочна плажа, со бистра вода. 

Удобности

  • Клима
  • Кујна
  • TV
  • Паркинг
  • WI-FI
Датуми1/2 GV1/2ssv2+11/2+1chd1/4 Studio
22.05.2022 - 29.05.2022
29.05.2022 - 05.06.2022
05.06.2022 - 12.06.2022
12.06.2022 - 19.06.2022
19.06.2022 - 26.06.2022
26.06.2022 - 03.07.2022
03.07.2022 - 10.07.2022
10.07.2022 - 17.07.2022
17.07.2022 - 24.07.2022
24.07.2022 - 31.07.2022
31.07.2022 - 07.08.2022
07.08.2022 - 14.08.2022
14.08.2022 - 21.08.2022
21.08.2022 - 28.08.2022
28.08.2022 - 04.09.2022
04.09.2022 - 11.09.2022
11.09.2022 - 18.09.2022
18.09.2022 - 25.09.2022

Преглед по соби

1/2 GV

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2ssv

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


2+1

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2+1chd

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Недела)

Скопје (Сала Борис Трајковски) – 45еур по лице
Велес (БП Макоил) -45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Автобуска станица Транскоп, со транфер до Неготино) -65еур

-2:30 Прилеп (Бензинска Лук Оил на излез према Скопје, со транфер до Негодино) -65еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 4% и не се комбинира со попуст за рана резервација и промо цените

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!