AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

JK Blue Saphhire

Касандра, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 5 студиа на приземје или спрат. Годинава 2023та има дополнување од 3 нови соби на спрат со поглед море. Вилата има паркинг, и интернет. Гостите од вилата имаат 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед. 

Студио бр.1 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - сут. приземје

Студио бр.2 - 1/2 студио за 2 лица со две поединечни легла - сут.приземје

Студио бр.3 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - сут. приземје

Студио бр.4 - 1/3+1 студио за 3 возрасни + 1 дете со спален кревет и софа на пуштање

Студио бр.6- 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат - на прв спрат и поглед море

Студио бр.7 - 1/2+1 студио за 3 лица со спален кревет и дополнително легло на расклопување со поглед на море- на втор спрат

Студио бр.8 - 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат со поглед на море - на втор спрат

 

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

 -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.03.2023 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.03.2023

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.04.2023 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.04.2023

Првите два термина и последниот термин се промо цени, и истите не подложат на попуст. 

 

Опис на сместување

Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо или софа а четворокреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.

Опис на програма

 

 

Удобности

 • WiFi
 • Клима
 • Паркинг
 • Кујна
Датуми1/2+1 SV1/2 twin bed1/4 1st floor1/3+11/4 SV 2nd floor1/4 ground floor2+1+1 (red Sofa SV)
20.05.2023 - 27.05.2023
27.05.2023 - 03.06.2023
03.06.2023 - 10.06.2023
10.06.2023 - 17.06.2023
17.06.2023 - 24.06.2023
24.06.2023 - 01.07.2023
01.07.2023 - 08.07.2023
08.07.2023 - 15.07.2023
15.07.2023 - 22.07.2023
22.07.2023 - 29.07.2023
29.07.2023 - 05.08.2023
05.08.2023 - 12.08.2023
12.08.2023 - 19.08.2023
19.08.2023 - 26.08.2023
26.08.2023 - 02.09.2023
02.09.2023 - 09.09.2023
09.09.2023 - 16.09.2023
16.09.2023 - 23.09.2023
23.09.2023 - 30.09.2023

Преглед по соби

2+1+1 (red Sofa SV)

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2+1 SV

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4 ground floor

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4 SV 2nd floor

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/3+1

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4 1st floor

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2 twin bed

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ЈК травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (Макпетрол-кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола


Поаѓање од Грција:
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!