AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Milenium

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото. Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Период: 01 Јануари 2023  – 29 Декември 2023

цена по соба на ден Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 2440мкд
Двокреветна соба 3660мкд
Делукс дуплекс соба 4270мкд
Јуниор Апартман 4270мкд

 

Дадените цени се по лице на ден со вклучен: надворешен паркинг со видео надзор (само со автомобили и комбиња), безжичен интернет во лоби, ресторанот, семинарската сала и во собите, финска сауна, турска парна бања, теретана, ДДВ (5%) и туристичка такса.

Забелешка: Дадените цени се без вклучен пијалок за време на ручек/ вечера. 

Политика за деца: за 0–6 години е без доплата;

за 7–12 години следува 50% попуст, над 12 година се пресметува цена како за возрасно лице. 

Доплата за трето возрасно лице во двокреветн стандардна а соба на помошен кревет: 1220 МКД (20 ЕУР)  


Појадок:   Шведска маса.     Ручек / Вечера:     Пансионско мени.

Дополнителен оброк (ручек или вечера): 490 МКД (8 ЕУР) по лице (без вклучен пијалок). 
 

 

 

Опис на сместување

Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 стандардни соби, 10 дуплекси, 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.

Секоја соба е опремена со: клима уред, мини бар, безжичен интернет, дирекна телефонска линија, кабелска телевизија, купатило со туш кабина или када.

Удобности

Цена по соба, на ден (23.03-28.12.2022)
Ноќевање со појадок (ВВ)
Еднокреветна соба2135 МКД
Двокреветна соба2684 МКД
Дуплекс соба /Делукс соба3050 МКД

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!