AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Јадран

null, Црна Гора

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Јадран е лоцирана во мирниот дел на Улцињ, на 250 метри од Големата плажа. На 2 мин. пешачење од вилата се наоѓаат неколку маркети, пекара, слаткарница и разни продавници за сувенири и гардероба.

Опис на сместување

Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет со туш кабина, ТВ, Wi-Fi, клима (вклучена во цената) и балкон. Билата поседува соствен паркинг за гостите

Опис на програма

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 30.04.2022

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса (1 по лице од ден – се плаќа во вилата)
- Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
- Скопје (Дрводекор) - 45
- Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10

- Поаѓање од Скопје секоја среда во 23:30h, враќање од Улцињ секој четврток во 15:30h
 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку Косово и Албанија
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на
Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
- За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Идеал Травел и ЈК Травел

 

Удобности

ЦЕНОВНИК ЦРНА ГОРА 2022 - ВИЛА ЈАДРАН - УЛЦИЊ
Термин22.06 - 29.0729.06 - 06.0806.07 13.0813.07 - 20.0820.07 - 27.0827.07 - 03.0903.08 - 10.0910.08 - 17.0917.08 - 24.0924.08 - 31.0931.08 - 07.10
Ноќевања77777777777
Студио 1/2189189219229249249249249229209199
Студио 1/3259259289299319319319319299279269

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!