AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Poppis

Касандра, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Попис се наоѓа на самото шеталиште, т.е прва пешачка улица во строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница. Вилата не располага со паркинг и околу неа нема расположливост за паркинг. Најблискиот паркинг простор е на 150м одалеченост, кој е бесплатен и се наоѓа 2 паралелни улици погоре од самата вила. Во долниот дел на вилата се наоѓа мала приемна канцеларија каде се подигаат клучевите за сместувањето и се остава багаж додека се чека превоз при напуштањето на собите.

Опис на сместување

Сите студија се двокреветни со еден брачен кревет, со максимален капацитет од 2 лица со можност за сместување на дете со неполни 6 год на кое не му следува легло ( спие во кревет со возрасните) и нема простор за дополнителни легла. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима (без доплата) и wi-fi.

Удобности

Датуми

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!