Вила Вукмановиќ

null, Црна Гора

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата и трговскиот центар Плаза во Будва.

Вилата располага  со 1/2  и  1/4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1/6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба. 

 

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 

 

период

1/2 стд

1/4стд

1/4+1 апп

1/6 апп

1

20.06-29.06

130

120

110

100

2

29.06-08.07

140

130

120

110

3

08.07-17.07

155

145

135

125

4

17.07-26.07

175

165

155

145

5

26.07-04.08

195

185

175

165

6

04.08-13.08

195

185

175

165

7

13.08-22.08

175

165

155

145

8

22.08-31.08

155

165

135

125

9

31.08-09.09

140

130

120

110

10

09.09-18.09

130

120

110

100

 

Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз. Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро==62 ден)

Во цената не е вклуцена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 

 

Сместување во студио 1 / 4 минимум 3 лица , во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица , во апп.1/6 минимум 5 лица , преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

 

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

-          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

Опис на регион

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..

Опис на програма

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

 

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

 

-          Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

-          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

 НАПОМЕНА:

 

 •     За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 •     Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •     Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •      Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •      За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •     Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •     За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.
 •     Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •     ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •     При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.
 •     За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2022
 •     За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •     Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •     Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •     Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер. 

Удобности

Вила Вукманович / Наем на студио за 9 ноќевања
Тип на соба1/2 студио без кујна1/2 студио1/4 студио1/4+1 студио1/6 апп
20.06-29.06.2022      165180256281320    
29.06-08.07.2022195210308338384
08.07-17.07.2022230250429471480
17.07-26.07.2022265290460506576
26.07-04.08.2022285310512563640
04.08-13.08.2022285310512563640
13.08-22.08.2022265290460506576
22.08-31.08.2022230250429471480
31.08-09.09.2022195210308338384

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!