AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хотел Бабoвич

null, Црна Гора

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.  

Опис на регион

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Опис на програма

- цената е по лице на ден со појадок и вечера ( шведска маса)

-       Еднокреветна соба +50% доплата

-       Попусти за деца ( со двајца возрасни)

-       До 2 год – бесплатно

-       Од 2 до 12год (без кревет со храна) – 50% попуст

-       Дете до 12год (со кревет и храна) – 30% попуст

 

Туристичка такса се плаќа на лице место при сместување ( 1,5 евро по ден по лице, деца од 2-12 год плаќаат 0,5 евра, од 12-18 год. 1 евро дневно)

Удобности

ПЕРИОДПО ЛИЦЕ ДНЕВНО ЗА HB
31.05 - 10.06.202223 ЕВРА
10.06 - 30.06.202228 ЕВРА
30.06 - 29.08.202234 ЕВРА
29.08 - 18.09.202228 ЕВРА

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!