AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Соко Бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Програма на патувањето:

 

1.Ден 30.04.2022 (Сабота) СКОПЈЕ – СОКО БАЊА

Состанок на групата наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање кон Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови и сместување во хотел Бањица. Ручек. Краток одмор и освежување од патувањето и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на Сокобања со локален водич (Mилошев Конак, Tурско купатило, црквата Св. Преображение…). Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

2.Ден 01.05.2022 (Недела) СОКО БАЊА

Појадок. Организирана претпладневна прошетка до излетничко место Лептерија и стариот Соко Град со локален водич. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, релаксација и одмор. Вечера. Ноќевање.

3.Ден 02.05.2022(Понеделник) СОКО БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални прошетки. Заминување за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Опис на регион

ПРОМО ЦЕНА за резервација до 25.04.2022 - 79€/4.898ден

Редовна цена - 89€/5.518ден

Цена по лице за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

Опис на сместување

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Превоз со автобус на наведената релација од Неготино, Кавадарци, Велес, Штип, Скопје, Куманово, Прилеп, Кочани

- Сместување во хотел Бањица 3* во двокреветни и трокреветни соби на база 2 ноќевања

- Исхрана на база 2 полни пансиони (појадок-шведска маса, ручек и вечера сет мени)

- Организиран разглед на Соко Бања со локален водич

- Организирана прошетка до Лептерија и Сокоград со локален водич

- Туристичка такса

- Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Задолжително патничко и здравствено осигурување

- Индивидуални трошоци

- Пикник на Озрен со богато национално мени (јагнешко печено, сокобањско сирење, домашен кајмак и врела погача…) и организирани натпревари (влечење на јаже, фрлање на камен од раме, скок во далечина…) - 10€ (доплата на лице место)

 

НАПОМЕНИ:

 • За ова патување потребно e да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
 • За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници. 
 • За ова патување не е потребен PCR тест.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.
 • Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.
 • Цените се дадени по лице за најмалку 2 лица во соба.
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата.
 • За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ и Ваикики Травел и ЈК Травел

Опис на програма

Програма на патувањето:

 

1.Ден 30.04.2022 (Сабота) СКОПЈЕ – СОКО БАЊА

Состанок на групата наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање кон Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови и сместување во хотел Бањица. Ручек. Краток одмор и освежување од патувањето и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на Сокобања со локален водич (Mилошев Конак, Tурско купатило, црквата Св. Преображение…). Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

2.Ден 01.05.2022 (Недела) СОКО БАЊА

Појадок. Организирана претпладневна прошетка до излетничко место Лептерија и стариот Соко Град со локален водич. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, релаксација и одмор. Вечера. Ноќевање.

3.Ден 02.05.2022(Понеделник) СОКО БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални прошетки. Заминување за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ПРОМО ЦЕНА за резервација до 25.04.2022 - 79€/4.898ден

Редовна цена - 89€/5.518ден

Цена по лице за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Превоз со автобус на наведената релација од Неготино, Кавадарци, Велес, Штип, Скопје, Куманово, Прилеп, Кочани

- Сместување во хотел Бањица 3* во двокреветни и трокреветни соби на база 2 ноќевања

- Исхрана на база 2 полни пансиони (појадок-шведска маса, ручек и вечера сет мени)

- Организиран разглед на Соко Бања со локален водич

- Организирана прошетка до Лептерија и Сокоград со локален водич

- Туристичка такса

- Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Задолжително патничко и здравствено осигурување

- Индивидуални трошоци

- Пикник на Озрен со богато национално мени (јагнешко печено, сокобањско сирење, домашен кајмак и врела погача…) и организирани натпревари (влечење на јаже, фрлање на камен од раме, скок во далечина…) - 10€ (доплата на лице место)

 

НАПОМЕНИ:

 • За ова патување потребно e да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
 • За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници. 
 • За ова патување не е потребен PCR тест.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.
 • Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.
 • Цените се дадени по лице за најмалку 2 лица во соба.
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата.
 • За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ и Ваикики Травел и ЈК Травел

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!