AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Vila Mozart

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Vila Mozart се наоѓа во викенд населбата Копаоник на 7 км од ски центарот Копаони, комплексот работи на услуга ноќевање во појадок. Поседува и сопствен паркинг.

Опис на сместување

Сите соби се комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, телевизот и WiFi интернет конекција.

Опис на програма

Во цената е вклучено: -3 ноќевања на база услуга BB (ноќевање со појадок) -Туристички пратител на групата Во цената не е вклучено: -Автобуски превоз -Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција) -Патничко осигурување 250 ден. ВАЖНИ НАПОМЕНИ: – Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот. – Во собите можат да престојуваат максимум 2 лица колку што платиле за престојот во собата – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот – Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце – Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка и онлајн уплата на нашата веб страна – Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд – Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање – Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост – За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници – Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот) – За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно. – За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот. – Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот. – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. ЈК ТРАВЕЛ.

Удобности

Датуми

Преглед по соби

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ – Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра – Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот – Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2021/2022

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!