AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Luxury -Ksamil

Ксамил, Албанија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Овој хотел се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа. Лоциран на околу 150 метри од плажата Рај, Хотел Луксуз се наоѓа во Ксамил, на само 5 километри од влезот на Националниот парк Бутринт, кој е на списокот на УНЕСКО. Хотелот располага со бар и ресторан со пространа тераса. Достапни се бесплатен WiFi пристап и бесплатен приватен паркинг. Хотелот располага со сопствена плажа на 2,9км, со бесплатни лежалки за својте гости.

Сите соби се климатизирани и имаат балкон, од кои некои имаат и поглед на море. Погодностите вклучуваат телевизор со рамен екран со кабелски и сателитски канали, како и мини бар, сеф и работна маса. Секоја единица се состои од приватна бања опремена со туш, со фен за коса.

Луксузниот хотел нуди услуга во соба, паркинг гаража и туристичко биро. На лице место ресторанот служи медитерански и локални специјалитети.

Меѓународниот аеродром Крф е оддалечен околу 50 километри и може да се стигне со траект од пристаништето Саранда, кое е оддалечено 15 километри од Ксамил.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

HOTEL LUXURY KSAMIL-ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Room type: 01.06 -15.06.2022  15.06 -30.06.2022 01.07-10.07.2022 11.07-01.09.2022 01.09 -16.09.2022 16.09-01.10.2022
Double Deluxe Room Without View Ground Floor 48 58 66 76 63 56
Double Deluxe Room Back View Upper Floors 2-nd or 3-rd 52 62 70 80 67 60
Deluxe Double Room Side Sea View Upper Floors 2-nd or 3-rd 58 66 75 88 74 65
Deluxe Room Partial Sea View Upper Floors 2-nd or 3-rd 62 71 84 95 77 69
Deluxe Family Room Ground Floor  93 107 125 139 121 106
Deluxe Family Room  Sea View Upper Floors 2-nd or 3-rd 112 124 143 160 138 125

Секоја соба има еден дупли лежај и дополнително легло за 3то лице или дете - и чини по 12еур на ден доплата на база ББ (максимум 3 лица) 

Собата Deluxe Family Room има капацитет за 4 лица - 3то и 4то лице над 8год - плаќаат 12еур на ден

Дете од 0-7,99год - бесплатно

Опис на сместување

Timetable: Check in 14: 00 - 00: 00 / Check out 11:00 Am

Breakfast: 07: 30 - 10: 00 / Bar: 07: 30 - 23: 00 / Restaurant: 12:00 - 23: 00

Laundry service on request: 08: 00 - 16: 00

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Паркинг
  • TV

Преглед по соби

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (Транскоп) – 55€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h

Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h

Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h

Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h

Битола– (спортска сала) 03.00h

Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h

Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h

Струга - (пред Х.Дрим) 01:45

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!