AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Pirin Park Hotel 5* - Сандански

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН” е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свит.

26.09 – 30.11.2022 г.
Цена по соба за 2 или 3 ноќевање / недела – четврток / полупансион
сместување во соба 2 ноќевања 3 ноќевања
Двокреветна СТАНДАРТ 2 217,50 310,80
Еднокреветна СТАНДАРТ 1 165,20 232,30
Двокреветна ЛУКС 2 227,70 326,20
Двокреветна ЛУКС 2+1 263,60 380,00
Двокреветна ЛУКС 1+1 193,80 276,90
Еднокреветна ЛУКС 1 175,40 247,70
Двокреветна СУПЕРИОР 2 248,20 356,90
Двокреветна СУПЕРИОР 2+1 284,10 410,80
Двокреветна СУПЕРИОР 2+2 320,00 464,60
Двокреветна СУПЕРИОР 1+1 211,30 304,60
Еднокреветна СУПЕРИОР 1 195,90 278,50

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Информации и доплати:
Дете до 3,99 г. – бесплатно сместување во ЛУКС/СУПЕРИОР двокреветна соба.
Дете 4-11,99 г. во ЛУКС/СУПЕРИОР двокреветна соба, кога е трето лице во собата, се сместува во дополнителен кревет/софа во соодветната соба.
Трет возрасен или дете над 12 г. на дополнителен кревет/тросед во ЛУКС/СУПЕРИОР соба со доплата 41 ЕУР на база HB и со спа услуги споменати во пакетот.
Максималното сместување во СТАНДАРДНА соба е до 2 лица. (нема можност за екстра кревет)
Возрасен кој престојува со две деца помеѓу 4 и 11 г.ја плаќа сумата за двокреветна соба.

 

Цените се за СОБА и вклучуваат:
Ноќевање, појадок и вечера,
20-минутна масажа со арома за секој возрасен – еднаш за време на престојот; Интернет, Паркинг,
Бесплатен шатл /со распоред/ до центарот на градот и назад;
Користење на: базен со млазници за хидромасажа, детски базен, Џакузи, Солена соба,, Теретана;
Сауна парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, емотивни тушеви, топли каучи и клупи и простор за релаксација/;
Парк-градина со отворен базен и детско катче;
Бесплатно детско катче и Арт центар со дополнителни услуги, Туристичка такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)

Напомена!
-За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
-Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
-Цените не се валидни за национални и верски празници

 


 

Резервирајте и платете 6 и повеќе ноќевања и ќе добиете едно бесплатно !!!
Пакетот важи од 01.06.2022 до 30.11.2022 година,

Цената е на ДЕН за СОБА за минимум 4 ноќевања

сместување во соба ноќевање со појадок полупансион
Двокеветна СТАНДАРТ 2 возрасни 83 € 108 €
Еднокреветна СТАНДАРТ 1 возрасен 62 € 74 €
Двокеветна СТАНДАРТ 1 возрасен+1 дете /4-11,99/ 70 € 90 €
Двокеветна СУПЕРИОР 2 возрасни 103 € 129 €
Еднокреветна СУПЕРИОР 1 возрасен 82 € 95 €
Двокеветна СУПЕРИОР 1 возрасен + 1 дете /4-11,99/ 88 € 107 €
Двокеветна СУПЕРИОР 2 возрасни + 1 дете /4-11,99/ 119 € 151 €
Двокеветна СУПЕРИОР 3 возрасни 129 € 168 €
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни 93 € 118 €
Еднокреветна ЛУКС 1 возрасен 72 € 85 €
Двокеветна ЛУКС 1 возрасен + 1 дете /4-11,99/ 79 € 98 €
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни + 1 дете /4-11,99/ 107 € 139 €
Двокеветна ЛУКС 3 возрасни 116 € 155 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Попусти, доплати:
Дете до 3,99 г. – бесплатно сместување во двокреветна соба лукс / супериор
Дете 4-11,99 г. во двокреветна соба лукс/супериор, кога третото лице во собата, се сместува на доп. кревет/тросед во собата.
Дете над 12 г. или возрасен во лукс/супериор двокреветна соба, кога има трето лице во собата, се сместува на доп.кревет/тросед.

 

Цени за соба на ден и вклучуваат:
Ноќевање, појадок или појадок и вечера,
Туристичка такса, Туристичко осигурување и ДДВ
Интернет, Паркинг, Бесплатен шатл / редовен / до центарот на градот и назад
Користење на: фитнес, базен со млазници за хидромасажа, детски базен, џакузи
Сауна-парк / Финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, солена соба, ледена фонтана, емотивни тушеви, топли лежалки и клупи и простор за релаксација /
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште
Бесплатно детско игралиште и уметнички центар со дополнителни услуги

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
 

Напомена!
-За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
-Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
-Цените не се валидни за национални и верски празници


РЕДОВНИ ЦЕНИ 

Период на валидност 01.06 – 22.12.2022

Цената е на ДЕН за СОБА

сместување во соба Недела-четврток Петок и сабота
Двокреветна соба – стандард 2 возрасни 93 € 103 
Еднокреветна соба – стандард 1 возрасен 72 € 77 €
Двокреветна соба – лукс 2 возрасни 103 € 113 €
Еднокреветна соба – лукс 1 возрасен 82 € 87 €
Двокреветна соба – супериор 2 возрасни 113 € 124 €
Еднокреветна соба – супериор 1 возрасен 92 € 98 €

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Доплата:
Вечера за дете до 3,99 години – бесплатна
Вечера за дете 4-11,99 години 8 €
Вечера за дете над 12 години или трет возрасен 18 €

 

Попусти:
Дете до 3,99 г. – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба.
Дете 4-11,99 г. на допол. легло во двокреветна лукс / супериор соба 70% попуст од цената на редовното легло во соодветната соба;
Дете 4-11,99 г. на редовен легло со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст од цената на редовното легло во соодветната соба;
Дете над 12 г. или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна лукс / супериор соба,  50% попуст од цената на редовното легло во соодветната соба.

 

Цени по соба на ден:
Ноќевање, појадок, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ
Интернет, паркинг, бесплатен шатл / редовен / до центарот на градот и назад
Користење на: фитнес, базен со млазници за хидромасажа, детски базен, џакузи
Сауна-парк / Финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, солена соба, ледена фонтана, емотивни тушеви, топли лежалки и клупи и простор за релаксација /
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште
Бесплатно детско игралиште и уметнички центар со дополнителни услуги

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
 

Напомена!
-За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
-Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
-Цените не се валидни за национални и верски празници

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • SPA
  • Паркинг
  • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!