AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Vila Flora 1

Ситонија, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Флора е одлично позиционирана на само 30м од плажа, во близина на првиот влез во Торони. Вилата е поставена на главната улица, која воедно минува и покрај самата плажа, во непосредна близина до сите потребни содржини на ова место. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија и апартмани распоредени на високо приземје, прв и втор кат. Секоја од собите е опремена со соодветен мебел, мини кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса. Во склоп на самата вила на приземјето од куќата има ресторан таверна каде што гостите може да се претплатат на полупанскионска услуга и да уживаат во вкусовите на одличниот вкус на традиционалната грчка кујна. Вилата заради непосредната близина на прекрасната плажа во Торони и мирниот карактер на селото е одличен избор за релаксиран летен одмор.

Локација/ Кординати: 39.989060, 23.898658

Поаѓање MAJ ЈУНИ ЈУЛИ
Наем 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Термин 21 28 4 11 18 25 2 9 16 23 30
STD(1/2) 129 155 189 219 279 299 339 369 389 389 389
STD(1/2+1) 149 175 219 259 299 339 379 399 409 409 439
STD(1/2+1+EXB) 159 179 229 269 319 359 389 409 409 409 449
App (1/2+2) 169 185 255 299 349 395 441 469 489 489 499
                       
Поаѓање АВГУСТ СЕПТЕМВРИ        
Наем 7 7 7 7 7 7 7        
Термин 6 13 20 27 3 10 17        
STD(1/2) 389 389 299 279 249 189 139        
STD(1/2+1) 439 419 359 319 269 199 159        
STD(1/2+1+EXB) 449 429 379 329 279 209 169        
App (1/2+2) 499 499 419 359 319 229 185        

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

Цените се дадени за наем на студио СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ за 7 ноќи/8 дена

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во Студио 7 ноќ.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

 

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување.

– Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

– Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.

– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

– За овој аранжман важат Општите Услови на Патување и Правните Напомени на Ваикики Травел.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

 

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!