AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Зевс

Крф, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

ВИЛА ЗЕВС – Ипсос – Лето 2022

Вилата Зевс се наоѓа на 400метри од плажата во Ипсос, во мирниот дел на туристичкото место Пирги.

Вилата Зевс е голем комплекс од два објекта кои се опкружени со природа, цвеќиња и зеленило, а во неговиот двор се наоѓа прекрасен базен и лежалки за гостите.

Студијата располагаат со мини кујна, опремени со основен прибор, како и решо за готвење, телевизор, ви-фи интернет.

Студијата располагаат и со клима уред кој може да се користи со доплата од 5 евра од ден во самата вила.

Собите се наоѓаат на приземје и прв спрат, секое со сопствена тераса.

 

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице.

 

7ноќи и превоз Зевс (базен) 7ноќи и превоз Зевс (базен)
           
Термин: Тип соба Редовна по лице Термин: Тип соба Редовна по лице
21.05-28.05 1/2соба 99 € 23.07-30.07 1/2соба 219 €
1/3соба   1/3соба  
28.05-04.06 1/2соба 119 € 30.07-06.08 1/2соба 229 €
1/3соба   1/3соба  
04.06– 11.06 1/2соба 129 € 06.08-13.08 1/2соба 229 €
1/3соба   1/3соба  
11.06-18.06 1/2соба 139 € 13.08-20.08 1/2соба 229 €
1/3соба   1/3соба  
18.06-25.06 1/2соба 139 € 20.08-27.08 1/2соба 219 €
1/3соба   1/3соба  
25.06-02.07 1/2соба 159 € 27.08-03.09 1/2соба 169 €
1/3соба   1/3соба  
02.07-09.07 1/2соба 169 € 03.09-10.09 1/2соба 159 €
1/3соба   1/3соба  
09.07–16.07 1/2соба 189 € 10.09-17.09 1/2соба 139 €
1/3соба   1/3соба  
16.07-23.07 1/2соба 209 € 17.09-24.09 1/2соба 109 €
1/3соба   1/3соба  
  24.09-01.10 1/2соба 109 €
1/3соба  

Удобности

Преглед по соби

Превоз

ВАЖНО:

 • Со уплата и резервација на аранжманот, патникот е согласен и ги прифаќа условите за патување кои ќе важат во моментот на реализација на патувањето, односно мерките кои тогаш ќе бидат поставени од Република Грција и Македонија.
 • Странките кои ќе го искористат КОВИД ваучерот, ги прифаќаат сите услови и доколку не можат да патуваат должни се да ја известат агенцијата најдоцна 15 дена пред реализација на патувањето. Вo случај да не се патува, ваучерот пропаѓа и не постои можност да се продолжи неговата важност.

 

НАПОМЕНИ:
 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.

 

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите

 •  Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
 •  Цена само за превоз 60 евра со доплата од 20 евра за траект – во два правци.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. GO TRAVEL и ЈК ТРАВЕЛ

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 20 евра за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 20 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h по грчко време
 • Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
 • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот (поради општата ситуација со ковид 19, по препорака од страна на грчкото министерство за здравство, сопствениците на сместувачките капацитети, треба самите да проценат и одлучат дали во текот на престојот ќе го направат второто чистење, бидејќи е препорачано што помалку контакти, со цел одржување на безбедноста на самите гости. Секако достапни се чисти постелнини, пешкири и средства за чистење како џогери и метли). Агенцијата не може да влијае на одлуката на сопствениците, која е индивидуална во секоја куќа. Ви благодариме за разбирањето, се трудиме максимално да ја одржиме вашата безбедност за време на престојот)
 • Според законските одредби, базенот се користи од 10-19 часот, поради самата безбедност на гостите (пропишана во грчките закони), но и поради чистењето на базените. Строго е забрането капење после 20 часот.
 • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
 • Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ

Туристичката агенција Go Travel во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.

Во наша организација имаме неколку излети кои дополнително ќе бидат објавени

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!