AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Зинова

Касандра, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Студија Зинова – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо.

Zinova Studios- се наоѓаат во центарот на Пефкохори, на само 100 м од плажа, веднаш до познатиот маркет “ Próodos (Πρόοδος) “ . Сите студиа се целосно реновирани во 2022 год. Zinova Studios располага со 1/2+1 и 1/3 студиа, сите на прв спрат .
Студиа бр.3, 4, 5, и 6 се трокреветни, располагаат со 1 брачен + 1 единечен кревет истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима , wi-fi , балкон кој гледа кон дворот на вилата, (бр.3 гледа кон улицата).
Студиа бр.1, 2 се исто така трокреветни, распоагаат со 1 брачен + фотеља на спуштање.  Истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима, wi-fi ,балкон кој гледа кон улицата, и страничен поглед море.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна НапоменаЗа хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS КОРДИНАТИ  https://goo.gl/maps/4hPeH8T9eeDhsR4i6

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 05.06.2022

Опис на регион

Период Ноќи 1/2 +1 студио 1/3 студио Коментар
22.05-29.05.2022 7 81€ 101€ промо
29.05-05.06.2022 7 91€ 111€ промо
05.06-12.06.2022 7 161€ 191€  
12.06-19.06.2022 7 221€ 251€  
19.06-26.06.2022 7 311€ 341€  
26.06-03.07.2022 7 331€ 361€  
03.07-10.07.2022 7 361€ 391€  
10.07-17.07.2022 7 401€ 421€  
17.07-24.07.2022 7 401€ 421€  
24.07-31.07.2022 7 401€ 421€  
31.07-07.08.2022 7 401€ 421€  
07.08-14.08.2022 7 401€ 421€  
14.08-21.08.2022 7 331€ 351€  
21.08-28.08.2022 7 301€ 321€  
28.08-04.09.2022 7 271€ 291€  
04.09-11.09.2022 7 201€ 221€  
11.09-18.09.2022 7 131€ 161€ промо
18.09-25.09.2022 7 91€ 101€ промо

 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање,
  • клима уред 
  • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  •  патничко осигурување,
  • туристичка такса 0,50 еур на ден, (се плаќа во агенцијата).

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики   (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 40 €
Велес – БП мотел Македонија 04;30 40 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03;40 50 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 05;00 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 40 €
Удово – бензинска Удово 05;40 40 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;00 40 €
  • Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
  • Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
  • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 40€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 45 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;15 55 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 45 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 45 €

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!