AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Kraljevi Chardaci - Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна, парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.

Ценовник по лице,на услуга полупансион за период од  02.04.2023 до 26.11.2023

Период

        Соба

Соба 1/1

Апартман

 

02.04. - 16.07.

53 €

68 €

64 €

16.07. - 03.09.

60 €

77 €

70 €

03.09. - 26.11.

53 €

68 €

64 €

Цените се однесуваат по лице во Еур,плаќање во денарска противвредност  62МКД

 • Полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на содржините од SPA&WELLNESS центарот кој се простира на 1500m², и е во топла врска со сместувачки еденици во хотелската зграда и содржи:
  • Затворен базен со џакузи  
  • Отворен базен  
  • Џакузи на отворено
  • Финска сауна
  • Био сауна (руска бања)
  • Арома –парно (турска) бања
  • Хамам
  • Солена пештера
  • Тепидариум клупи

* Дозволено е престој за деца постари од 12

  Детската зона содржи:

 • Базен за бебиња димензии 6x4м (длабочина 0,4м)
 • Детски базен bazen димензии 13x11м (длабочина 1м)
 • Тобоган
 • Превоз до центарот на Копаоник неколку пати во денот
 • Неограничено користење на фитнес центарот и сала за стон тенис
 • Програма за целодневни анимации за деца и возрасни во период од 16.07. – 0.09.
 • Креветче за бебе на барање
 • Бежичен интернет во хотелскиот комплекс

Цената не вклучува (задолжително плаќање на лице место):

 • Туристичка такса од 120 динари по ноќ по лице за возрасен и 60 динари за деца од 7 до 15 години. Деца помали од 7 години не  плаќаат
 • Осигурување 20 динари по ноќ за возрасен и дете
 • Паркинг на отворено 500 – 700 динари на ден (ограничен капацитет)
 • Користење на гаража, цена 1200 динари на ден  

 

Опис на регион

     Услови за деца:

 • Дете 0-7 години со две возрасни лица на заедничко легло во двокреветна соба бесплатно
 • Дете 0-15 години со едно возрасно лице во двокреветна соба има попуст 50%
 • Дете 0-15 години со две возрасни лица на посебно легло во супериор соба има попуст 50%, второ дете 0-7 години на заедничко легло бесплатно
 • Деца  0-15 години со две возрасни лица на посебно легло во апартман има 50%
 • Трето возрасно лице во супериор соба има попуст  30%
 • Четврто возрасно лице во апартман со една спална има попуст 70%
 • Четврто и петто возрасно лице во апартман со една спална и додатно легло има попуст 50%
 • Петто и шестто возрасно лице имаат попуст 50%

Опис на сместување

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај или две одвоени легла,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

Опис на програма

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

- Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!