AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Palisad

Златибор, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот е вешто вклопен во златиборскиот пејсаж, во самиот центар на планината и „опколен“ од сите страни со борова шума. Ресторан: Пансионскиот ресторан е неодамна реновиран и истиот е со капацитет од 700 лица. Сместување и типови на соби: Во хотелот има 196 соби, секоја уредена со најсовремен и автентичен планински дизајн. Секоја од собите во хотелот е опремена со ТВ, телефон, безжичен интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен. Спа и велнес центар: Во обемот на понудата на овој хотел е опфатена спа/велнес понуда од типот: сауна, џакузи, масажи, козметички услуги и фитнес сала. Конгреси и семинари: Благодарение на долгата традиција на опстојување и услуга, хотелот важи за пионир на конгресниот туризам на Златибор. Истиот располага со две конгресни центри/сали: Палисад (750 м2) и Србија (450м2).

 

ЕСЕНСКИ ПАКЕТ ВО ПАЛИСАД / МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ

Цена по лице на ден на база ноќевање со појадок со 25% попуст валиден до 21.12.2022.
Тип на соба ½ соба 1/1 соба
Standard soba 43 69
Superior soba 52 84
Lux soba 58 92
Apartman 76 122
Помошно легло 21еур
Доплата за 3то или 4то возр лице во апартман 21еур
Деца 7-11,99год 21еур

 

Пакетот вклучува: 

-Бесплатно возење со голд гондолата,фитнес и употреба на детска игралница Петар Пан

-Деца до 6,99год - бесплатно, доколку спијат со родители

-Доплата за вечера: 10еур возрасен , 5еур дете (7-11,99год) 

 

 

Опис на сместување

Хотелот располага со следниве типови на соби:

STANDARD соба (21 m2); Капацитет: 1-3 лица;

SUPERIOR соба (33 m2); Капацитет: 1-4 лица;

LUX соба (40 m2); Капацитет: 1-3 лица;

Апартман (45 m2 – 50 m², во зависност од положбата на апартманот); Капацитет: 1-4 лица.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!