AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4* - Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на регион

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период Смена 1/3 Студио 1/4 Апартман 1/6 Aпартман
Comfort Lux Comfort Lux Comfort Lux
27.11-11.12.2022 Нед/Нед 39 € 43 € 54 € 60 € 63 € 70 €
11.12-18.12.2022 Нед/Нед 46 € 51 € 61 € 67 € 86 € 94 €
5=7*
18.12-25.12.2022 Нед/Нед 50 € 54 € 72 € 79 € 89 € 97 €
25.12-05.01.2023 Нед/Чет 84 € 91 € 111 € 120 € 128 € 140 €
25.12-05.01.2023 Помалку од 7 ноќи 106 € 115 € 138 € 149 € 155 € 169 €
05.01-22.01.2023 Чет/Нед 56 € 60 € 78 € 85 € 99 € 108 €
22.01-05.02.2023 Нед/Нед 50 € 54 € 72 € 79 € 89 € 97 €
05.02-12.02.2023 Нед/Нед 56 € 60 € 78 € 85 € 99 € 108 €
12.02-19.02.2023 Нед/Нед 72 € 79 € 95 € 103 € 111 € 121 €
6+1*
19.02-12.03.2023 Нед/Нед 46 € 51 € 61 € 67 € 86 € 94 €
12.03-02.04.2023 Нед/Нед 39 € 43 € 54 € 60 € 63 € 70 €
5=7*

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 01.10.2022
   

Акција
6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

- Наем на Студио / Апартман
- Чистење и средување на апартманот
- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

- 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):

- Полупансион (појадок и вечера):

·       24,5€ на ден за возрасни

·       16,5€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

·       8,6€ на ден за возрасни

·       6€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

·       15,5€ на ден за возрасни

·       10,3€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!