AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Jelak - Луковска бања

Лукоска бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Локација: Хотел Јелак 3* е лоциран во срцето на Луковска Бања. 
Хотелски капацитети: рецепција, лоби бар, лифт, wi-fi (бесплатно во сите хотели), ресторан за пансион. Паркинг - бесплатен и затворен објект.
Базени: Затворен терапевтско-рекреативен базен со температура на термална вода 33-35⁰C. Во овој базен има две дневни рутини под надзор на физиотерапевт (хидро-кинеска терапија).
Отворена подлога со температура на термалната вода 33-35⁰C, со млазници и џакузи. Спа и велнес: сауна, солена соба, парна бања, џакузи, тепидариум.
 

Опис на регион

Луковска Бања се наоѓа на југот од Србија, на источните падини на планината Копаоник.

Иако се наоѓа на надморска височина од 681 метри, што ја прави највисоката бања во Србија, опкружена е со планини и висини од над 1000 метри, што овозможува блага умерена клима.

Луковска Бања е позната по изобилството на минерални води, по недопрената природа на шумите и падини на планината Копаоник, како и кристално чистиот воздух.

Според бројот на извори на минерални води, различниот состав, температура и нивниот притисок (над 100 l / s), Луковска бања припаѓа во најбогатите бањи во Србија.

Ако сакате тивка околина за вашите деловни состаноци или семинари, на располагање ви се повеке сали со капацитет од 100 седишта.

Врз основа на анализата на Институтот за хидрогеологија, како и препораките на Балнеолошкиот институт и Медицинскиот факултет од Белград, водата се препорачува за следниве третмани:

Воспалителен ревматизам, Дегенеративен ревматизам, Остеопороза, Гихт, Гинеколошки заболувања, После оперативна рехабилитација од фрактура на коските и хирургија на коскено-зглобен систем

Опис на сместување

Хотелот располага со 84 соби, сите се опремни со креветите се француски или единечни, сопствено купатило, кабловска телевизија, wifi, телефон и тераса.

Основен БО ден Јан-Март 2023 49
БО деб екстра Јан-Март 2023 64

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

не се валидни за 01.01-09.01 и 14.02-19.02.2023

Цените basic се изразени за минимум 3 ноќевања престој, за помалку ноќевања цената се зголемува за 20% 

Цените БО extra се изразени за минимум 5 ноќевања престој

 

Доплати :

–        Доплата за еднокреветна соба 13 евра дневно

–        Доплата за комфорт соба ( на нов спрат ) 5 евра на ден по лице

–        Доплата за сместување во апартман 13 евра дневно по лице

–        Деца од 5-10 години плаќаат 50% од цената во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

–        Деца до 5 години бесплатно во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

–        Деца од 10 години и нагоре плаќаат како возрасен

 

Basic FB вклучува: 

  • Сместување во двокреветни соби (тв, интернет, мини бар, бањарки, фен)
  • Медицински преглед
  • Балнеотерапија: капење во (внатрешен, надворешен базен, Горна бања каде термалната вода извира) хидрокинези терапија (групни вежби во базен со термална вода)
  • Полн Пансион: појадок(избор од 10 оброци), ручек и вечера (прашање на 3 оброци од дневното мени и диета) специјална диета препорачана од доктор ( за диабетичари, за пациенти со висок притисок, глутен free диета)
  • Употреба на фитнес сала и 2 спортски терена (кошарка, ракомет, одбојка) 
  • Активности со терапи инструктор: групни вежби во фитнес центарот или надвор, и прошетки во околина
  • Интернет
  • Такса за сместување
  • Дневна употреба на: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум

 

FB extra вклучува: плус терапии (хидротерапија во термална вода, електро терапија: магнетотерапија, диадинамична, галванизација, ултразвук, мускулен стимулатор, биоптрон ламба, солукс ламба) апликација на терален кал - 2 апликации, мануална масажа -10мин.  

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!