AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Bela Jela - Луковска Бања

Лукоска бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel Bela Jela е отворен за првите гости во октомври 2021-ва година. Располага со 85 соби, 8 апартмани и 2 лукс апартмани. Хотелот нуди: медицински центар каде се секојдневно обавуваат прегледи и терапии (и за време на викенди и празници), отворено-затворен базен со термална вода, Wellness центар, ресторан, wellness бар и lobby бар, сала за забава, детска игрална, теретана.

 

Цени по лице на ден на база Полу Пансион
2023 Јан-Март 2023
Basic HB 62
HB extra 75

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ НА БАЗА ПОЛУ ПАНСИОН

не се валидни за 01.01-09.01 и 14.02-19.02.2023

Цените basic се изразени за минимум 3 ноќевања престој, за помалку ноќевања цената се зголемува за 20% 

Цените FB extra се изразени за минимум 5 ноќевања престој

 

Доплати :

–        Доплата за еднокреветна соба 14 евра дневно

–        Доплата за комфорт соба ( на нов спрат ) 5 евра на ден по лице

–        Доплата за сместување во апартман 13 евра дневно по лице

–        Деца од 5-10 години плаќаат 50% од цената во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

–        Деца до 5 години бесплатно во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

–        Деца од 10 години и нагоре плаќаат како возрасен

 

Basic FB вклучува: 

  • Сместување во двокреветни соби (тв, интернет, мини бар, бањарки, фен)
  • Медицински преглед
  • Балнеотерапија: капење во (внатрешен, надворешен базен, Горна бања каде термалната вода извира) хидрокинези терапија (групни вежби во базен со термална вода)
  • ПОЛУПАНСИОН: појадок и вечера на шведска маса
  • Употреба на фитнес сала и спортски терени 
  • Активности со терапи инструктор: групни вежби во фитнес центарот или надвор, и прошетки во околина
  • wi-fi
  • Такса за сместување
  • Дневна употреба на: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум

 

FB extra вклучува: плус терапии (хидротерапија во термална вода, електро терапија: магнетотерапија, диадинамична, галванизација, ултразвук, мускулен стимулатор, биоптрон ламба, солукс ламба) апликација на терален кал - 2 апликации, мануална масажа -10мин.  

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!