AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Банско

Банско, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Банско 23 ти октомври 2023

Hotel Mountain Paradise 4 *-Банско

 

  • 1 ден : 21.10.2023 Сабота

Поаѓање на групата  во раните утрински часеви.Патување со попатни паузи. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.

  • 2 ден : 22.10.2023 Недела

Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Ноќевање.

  • 3 ден : 23.10.2023 Понеделник

Појадок.Слободни активности. Напуштање на хотелот според хотелски правила. Поаѓање кон Македонија околу 14 часот по локално време.Пауза во Метро.Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

Услуга

Возрасен  ( Студио 2+0 )

120 €

HB

 

 

 

 

https://mountainparadisebansko.com/

 

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

Услуга

Возрасен  (Едноспален апп 2+2)

125

HB

Прво дете  (6-11,99)

75 €

HB

Дете 0-6 / Второ дете (6-11,99)

40 €

HB

Трет возрасен 

105 €

HB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цената е во евра за пакет по лице и вклучува :

-Превоз до наведената дестинација од Велес,Кавадарци,Неготино,Скопје,Штип

-Ноќевање со појадок и вечера

-Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, солена соба 

-Паркинг надворешен, интернет

-Детски кат

 

Во цената не е вклучено :

-Туристичка такса 1€ по лице на ден

-Патничко осигурување

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!