AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Idila - Златибор

Златибор, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Идила се наоѓа во централното подрачје на Златибор на 200м од автобуската станица и трговскиот центар.

ЕСЕНСКА ПОНУДА ВАЛИДНА ДО 17.12.2022

тип на соба бр.на возр Од 01.10-17.12.2022
Двокреветна соба 2 42еур
Апартман 2 58еур
Апартман лукс 2 58еур

 

-Цените се изразени по лице на ден на база Ноќевање со појадок, истите се валидни до 17.12.2022

-Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,2еур на ден по лице и осигурување од 0,2еур на ден

-Деца до 6,99год не плакаат туристичка такса, само осигурување од 0,2еур, деца поголеми од 7-11,99год плаќаат 06еур туристилка такса и 0,20 осигурување. 

-Доколку во било која соба престојува 1 лице - цената се зголемува за 30% 

-Во апартман 3то и 4то лице плаќаат 40еур на ден

-Дете од 7-11,99год - плаќа 50% од цената доколку користи заедничко легло со родители

-Дете од 7-11,99год - плаќа 70% од цената доколку користи сопствено легло

-Деца од 12год нагоре плаќаат полна цена на аранжманот 

-Децата се чекираат со пасош, за валидација ан година на рагање. 

-Бебешко креветче - бесплатно (на барање) 

-За резервација е потребно 30% уплата веднаш. остатокот до 10 дена пред пристигање

-Отказ на резервација до 10 дена пред пристигање без пенали, потоа аконтацијата не се рефундира


ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2023

Ценовник валиден од 16.01-30.03.2022

тип на соба бр.на возр Од 17.01.2023 Од 25.12-16.01.2023
Двокреветна соба 2 46еур 50еур
Апартман 2 64еур 69еур
Апартман лукс 2 79еур 84еур

-Цените се изразени по лице на ден на база Ноќевање со појадок, истите се валидни од 25.12-30.03.2033 (без новогодишниот период)

-Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,2еур на ден по лице и осигурување од 0,2еур на ден

-Деца до 6,99год не плакаат туристичка такса, само осигурување од 0,2еур, деца поголеми од 7-11,99год плаќаат 06еур туристилка такса и 0,20 осигурување. 

-Доколку во било која соба престојува 1 лице - цената се зголемува за 30% 

-Во апартман 3то и 4то лице плаќаат по цена на двокретена соба

-Дете од 7-11,99год - плаќа 50% од цената доколку користи заедничко легло со родители

-Дете од 7-11,99год - плаќа 70% од цената доколку користи сопствено легло

-Деца од 12год нагоре плаќаат полна цена на аранжманот 

-Децата се чекираат со пасош, за валидација ан година на рагање. 

-Бебешко креветче - бесплатно (на барање) 

-За резервација е потребно 30% уплата веднаш. остатокот до 10 дена пред пристигање

-Отказ на резервација до 10 дена пред пристигање без пенали, потоа аконтацијата не се рефундира


НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ 

30.12-02.01.2023 ИЛИ 31.12-03.01.2023

ПАКЕТ 4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН +

СПА+СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА НА 31.12 И НА 01.01.2023

тип на соба бр.на возр Цена по лице
Двокреветна соба 2 262еур
Апартман 2 369еур
Апартман лукс 2 422еур

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЗА 3 НОЌЕВАЊА, СО ВКЛУЧЕН СПА ЦЕНТАР (БАЗЕН СО ЏАКУЗИ, САУНА, ТЕРЕТАНА И ПАРНА БАЊА) 

ДОПЛАТА ЗА ПОМОШНО ЛЕГЛО 132ЕУР

-Цените се изразени по лице за 3 ноќи на база Полупанион

-Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,2еур на ден по лице и осигурување од 0,2еур на ден

-Деца до 6,99год не плакаат туристичка такса, само осигурување од 0,2еур, деца поголеми од 7-11,99год плаќаат 06еур туристилка такса и 0,20 осигурување. 

-Доколку во било која соба престојува 1 лице - цената се зголемува за 30% 

-Во апартман 3то и 4то лице плаќаат по 262еур

-Дете од 7-11,99год - плаќа 50% од цената доколку користи заедничко легло со родители

-Дете од 7-11,99год - плаќа 70% од цената доколку користи сопствено легло

-Деца од 12год нагоре плаќаат полна цена на аранжманот 

-Децата се чекираат со пасош, за валидација ан година на рагање. 

-Бебешко креветче - бесплатно (на барање) 

-За резервација е потребно 30% уплата веднаш. остатокот до 10 дена пред пристигање

-Отказ на резервација до 10 дена пред пристигање без пенали, потоа аконтацијата не се рефундира

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!