AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Tonanti - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

 

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Без разлика дали ќе одите во Тонанти хотел и Врњачка Бања за одмор и релаксација, лесна рекреација или инекција со адреналин, без разлика дали сте тука за деловни активности, конференции или лични тренинзи, тие се посветени на тоа да се чувствувате пријатно, внимателно и задоволно на секој чекор, како во удобноста на вашиот дом. Имаат 146 соби со различни капацитети за сместување: покрај стандардните двокреветни соби, тие исто така нудат трокреветни соби и апартмани, како и луксузен претседателски апартман од 100 квадратни метри, исто така нудат две соби прилагодени за лица со посебни потреби.

ПАКЕТ МИХОЉСКО ЛЕТО (СО ВАЖНОСТ ДО 31.10.2023) 

ЦЕНА ОД 399ЕУР НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

-3 НОЌЕВАЊА МИНИМУМ ПРЕСТОЈ

-2 возр лица +1 деца до 11,99год - гратис на база Полупансион (појадок и вечера) 389eur / 2+2 деца до 11,99год - 441eur

-Неограничена употреба на спа и велнес центар од 09-22.00часот (базен, финска бања, био сауна, инфраред сауна, солена соба, релакс соба со тапидериум и амам) Спа сет е вклучен во цена (бањарка и папучи а пешкир се добива на рецепција) за деца до 12год не е предвидено користење на лежалки. 

-деца до 11,99год - имаат ограничен пристап до спа центарот и велнес зоната до 20.00часот

-бесплатно корисење на детско игралиште за деца од 0-3 и 4-8год, бројни едукативни и креативни содржини, како и обезбедена услуга на чување на децата во игралната. 

-бесплатно користење на фитнес центарот до 20:00часот

-бесплатен паркинг

 

РЕЛАКС ПАКЕТ ЗА 2 ЛИЦА

ЦЕНА ОД 340ЕУР НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

-2 НОЌЕВАЊА МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 

-Неограничена употреба на спа и велнес центар од 09-22.00часот (базен, финска бања, био сауна, инфраред сауна, солена соба, релакс соба со тапидериум и амам) Спа сет е вклучен во цена (бањарка и папучи а пешкир се добива на рецепција) за деца до 12год не е предвидено користење на лежалки. 

-Пијалок за добредојде во барот Просеко

-Поклон пакување(тело) во парната бања,  и гратис 2 влезници за панорамското тркало

-Третмани во траење од 25мин: за неа третман на лице / за него масажа на грб, и 20% попуст за а ла карт ресоранот

 

 

Опис на сместување

Сместувачките единици се поделени на три независни блока во централниот дел поврзани со кружно скалило од мермер пред ѕидот на водата и панорамски лифтови со поглед на атриумот и надворешниот базен. Аква-зоната, веднаш до барот, се состои од базени, две џакузи и разни атракции на вода. Затворениот базен, со површина од 300 квадратни метри, е поврзан со стаклена фасада за демонтирање со надворешни базени: голем, од 600 квадратни метри, со водопад и детски базен, со површина од 50 квадратни метри. Во рамките на нивниот уникатен центар за спа и велнес има три сауни, просторија за солена вода, ладна просторија, парна бања, пловечка бања и четири простории за масажа (од кои едната е двојна, за парови). Центарот е поврзан со зоната за релаксација, која е целата во стакло и е свртена кон паркот. Смирувачка музика и арома терапија (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.

РЕДОВНИ ЦЕНИ

Јуни - Септември 2023
Денови Нед-Четв Петок-Сабота
двокреветна стандард 170еур 180еур
Еднокреветна 146еур 156еур
Двокреветна лукс 192еур 202еур
Еднокреветна лукс 165еур 175еур
Апартман 259еур 269еур
Фамилијарен апп 369еур 379еур

Опис на програма

-Цени изразени на база на полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30 часот, вечера од 18:30 до 21:30 часот)

во нив НЕ Е вклучена туристичката такса - 1.2eur по лице на ден

-Доплата за дете од 4-11,99год - 26еур ако дели кревет со родители, или 36еур на помошно легло

-Дете од 12год се калкулира како возрасно лице и користи дополнително легло, и се наплаќа - 46еур на ден

-Доплата за соба со тераса – 30еур на ден -

 

Неограничена употреба на велнес & СПА центар (отворен и затворен базен, финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) од 08 до 22 часот.

Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба и обезбедена е крпа на рецепцијата во спа центарот).

-Бесплатно користење на две игротеки за деца на возраст од 0 до 3 и 4 до 8 години, бројни едукативни и креативни објекти, како и обезбедената услуга на чување деца во игротеки од 08 до 22 часот

-Бесплатно користење на фитнес-центар од 08:00 до 22:00 часот Политика на отказ на резервација:

-Отказ на резервација од 90-45дена пред пристигање – 15% пенали

-Отказ на резервација од 44-30дена пред пристигање – 20% пенали

-Отказ на резервација од 29-20дена пред пристигање – 30% пенали

-Отказ на резервација од 19-15дена пред пристигање – 40% пенали

-Отказ на резервација од 14-10дена пред пристигање – 80% пенали

-Отказ на резервација од 9-6дена пред пристигање – 90% пенали

-Отказ на резервација од 5-0дена пред преистигање – 100% пенали

Удобности

  • Клима
  • TV
  • WI-FI

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!