Hotel Putnik - Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel Putnik 4* Копаоник

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

15% попист за уплата до 31.10.2023 (минимум 7 ноќи)
10% попуст за уплата до 31.10.2022 (минимум 5 ноќи)

Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room
Тип на соба Sing Dbl Trip Мин.4 лица Sing Dbl Trip
Trip Quat Quat
01.12-06.12 98 65 72 72 117 78
07.12-16.12 120 80 88 88 144 96
17.12-23.12 105 70 77 77 126 84
24.12-27.12 143 95 105 105 171 114
28.12-02.01 248 165 182 182 297 198
03.01-20.01 165 110 121 121 198 132
21.01-10.02 150 100 110 110 180 120
11.02-17.02 180 120 132 132 216 144
18.02-09.03 165 110 121 121 198 132
10.03-16.03 143 95 105 105 171 114
17.03-06.04 105 70 77 77 126 84

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 21 дена пред пристигање

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера
- Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
- Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
- Свечена новогодишна вечера на 31.12.2023
- Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
- Користење на Хамам
- Игротека за деца
- Game Room за деца
- Туристичка такса: 1,20€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
- Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

- Рокови за откажување на резервација:

- До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ

- 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

- 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин преостанатиод дел не се рефундира;

- Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови;

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!