AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Budapest

null, Унгарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Будимпешта, во далечното минато формирана од двата града: Будим и Пешта, секогаш го привлекувала вниманието на сите кои го минувале патот од западниот кон источниот дел на стариот континент. Овој европски град, е еден од најпосетуваните и еден посебен за сите оние, кој ја вреднуваат арихитектурата, и се диват на секое скирено сокаче, кое плени и не врака назад во историјата. 

 

1 ден СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА

Пристигнување на аеродромот во Скопје во 17:45 часот. Полетување за Будимпешта во 19:45 и пристигнување во 21:05 часот. Ноќевање. 

 

2 ден - БУДИМПЕШТА

Појадок. Слободен ден за Прошетка и разгледување на градот, на црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим - Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина... Вечерта прошетка низ центарот на градот и можност за вечера во Чарда со танци и уметничка програма, како и мени од унгарската кујна. Ноќевање

 

3 ден - БУДИМПЕШТА

Појадок. Разглед на градот: Пешта - Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Андраши, Ракочи, Ваци... Парламентот.Можност за посета на Сентендре - живописно гратче во кое се негуваат старата архитектура и народните ракотворби, можност за посета на голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта. Ноќевање. 

 

4 ден - БУДИМПЕШТА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време да посетите некои од знаменитостите како Тропикариумот, Зоолошката градина или едноставно, време за прошетка до Кралската Палата и влез во Лавиринтот. Индивидуален превоз до аеродромот. Полетување за Скопје во 21.40 и пристигнување во 23:05 часот.

 

ЦЕНА ПОЧНУВАЈКИ ОД 159ЕУР ПО ЛИЦЕ

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • -Авионски превоз на дадената релација / WizzAir

 • -Аеродромски такси

 • -Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)

 • -Сместување во хотел во Будимпешта / на база 3 ноќевања со појадок

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • -Трансфер аеродром - хотел - аеродром со редовна “shuttle bus“ линија (или доколку сакате може да се организира приватен трансфер со доплата) 

 • -Влезници во музеите и културно - историските споменици, Карти за јавен превоз (метро) Крстарење со брод

 • -Патничко - здравствено осигурување

 

Напомена:

 • -Цената на аранжманот зависи од моменталната расположливост на местата во авион и избран хотел

 • -Промената на времето на авионскиот лет зависи од авиокомпанијата

 • -Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

 • -За овој аранжман важат општите услови за патување на ЈК ТРАВЕЛ и СКТМ

 

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!