AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Венеција

null, Италија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Венеција, градот на најпознатиот карневал, градот на маските, градот на вода и бисерот на Јадранот. Ова е град кој што треба да се посети барем еднаш во животот, за сите љубители на ренесансата и прекрасна архитектура, тој е едно посебно доживување, кое останува во сеќавање. 

 

1 Ден СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА

Полетување за Венеција во 13:10 часот. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Пристигнување во 15:00 часот. Индивидуален трансфер и сместување во хотел во Местре. Слободно време за прошетка низ улиците на Венеција и каналите каде че  ја почуствувате магијата на градот и ќе уживате во вкусната италијанска кујна. Ноќевање. 

 

2 Ден ВЕНЕЦИЈА

Појадок. По појадокот предлог посета на Дуждевата палата, мостот на воздишки, каналот Гранде и мостот Риалто, плоштадот и црквата Сан Марко. Ноќевање. 

 

3 Ден ВЕНЕЦИЈА - ВЕРОНА

Појадок. Предлог посета на Мурано составено од 7 мали островчиња во Венецистката лагуна. Враќање во Венеција. Ноќевање. 

 

4 Ден ВЕНЕЦИЈА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за ручек и одмор. Индивидуален трансфер до аеродром. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Лет за Скопје во 15:35. Пристигнување во Скопје во 17:15.

 

ЦЕНА ПОЧНУВАЈКИ ОД 189ЕУР ПО ЛИЦЕ 

 

Цената ги вклучува следниве услуги:

 • Авионски превоз на дадената релација / WizzAir
 • Аеродромски такси
 • Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)
 • Сместување во хотели во Венеција / на база 3 ноќевања со појадок

 

Цената не вклучува:

 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со редовна “shuttle bus“ линија
 • Индивидуална посета на Верона со воз
 • Влезници во музеите и културно - историските споменици
 • Патничко - здравствено осигурување

 

Напомени:

 • Цената на аранжманот зависи од моменталната расположливост на местата во авион и избраниот хотел
 • Промената на времето на авионскиот лет зависи од авиокомпанијата
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на ЈК ТРАВЕЛ и СКТМ

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!