AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Шопинг тура - Солун

null, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

ЕДНОДНЕВНА ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН

 • Состанок на групата во 03:15h. Поаѓање во 03:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 09:00h локално време. Слободно време за шопинг и прошетка низ центарот на Солун.
  Во 14:00h локално време поаѓање од центарот на Солун кон Икеа.
  Од 15:00h локално време, слободно време за шопинг во Икеа и во Космос.
  Во 18:00h локално време поаѓање за Македонија. Попатна пауза за посета на Free Shop – 30минути.
  Пристигнување во Скопје околу 22:30 часот.

 

СЕКОЈА САБОТА ВО МЕСЕЦ НОЕМВРИ!

ЦЕНА: 1000 денари по лице

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Автобуски превоз на дадена релација
- Посета на центарот на Солун
- Посета на Cosmos и IKEA
- Туристички придружник на патувањето 

 

 • НАПОМЕНА:

  - За реализација на аранжманот потребен е минимум од 50 патници. Во случај на недоволен број на пријавени патници, организаторот го задржува правото да го откаже во целост патувањето 1 ден пред да започне истото.

  - Организаторот на патувањето не е одговорен за подолгите задржувања на граница и гужвите во сообраќајот кои претходно неможат да бидат предвидени.

  - Организаторот на патувањето не е одговорен за временските услови во текот на патувањето како и во местото за посета.

  - Организаторот на патувањето го задржува правото да задржи 100% од вкупната уплатена сума доколку патникот го откаже патувањето до 2 дена пред поаѓање.

  - Организаторот на патувањето не одговара и не надоместува материјална штета доколку патната исправа или лична карта е истечена или заборавена.

  - Примателот на услугата е должен да ги почитува правилата издадени од страна на возачот и водичот за однесувањето во автобусот.

  - Организаторот на патувањето не одговара за доцнењето на патниците, и не е  должен да ги чека истите.

  - Со уплатата Вие во целост сте согласни со горенаведените Општи услови.

  - За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ИДЕАЛ ТРАВЕЛ и ЈК Травел

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!