AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Викенд на Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 16км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река(Брзече) до Мали караман(Копаоник) Цената на жичарата е вклучена во ски картата. Секоја соба е опремена со брачен или два одделни кревети, wifi, фрижидер, сопствен тоалет и кујна Скиите може да се чуваат во скијачницата од самиот хотел Појадокот и вечерата се служат во ресторанот

 

1 Ден Скопје- Копаоник Состанок на групата во 06:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник преку Косово. Пристигнување во Брзече-Копаоник во предпладневните часови. Сместување во хотел. www.kopaapartmani.co.rs Индивидуални активности, скијање и разновидни забави Вечера. Ноќевање.

 

2 Ден Копаоник Појадок. Индивидуални активности, скијање и забави што ги нуди најубавиот туристички центар на Балканот. Вечера. Ноќевање.

 

3 Ден Kопаоник - Скопје Појадок. Индивидуални активности, скијање и разновидни забави. Во 15:00часот заминување за Македонија и пристигнување во вечерните часови

 

Цена по лице

13.01-15.01 105еур HB
20.01-22.01 105еур HB
27.01-29.01 105еур HB
03.02-05.02 105еур HB
10.02-12.02 115еур HB
17.02-19.02 115еур HB
24.02-26.02 105еур HB
03.03-05.03 105еур HB

Сопствен превоз се одбива 25еур

 

Во цената е вклучено:

2 ноќевања со појадок и вечера, сместување во www.kopaapartmani.co.rs

Автобуски превоз Скопје-Брзаче-Скопје

Скијачница за чување на опрема

 

Во цената не е вклучено: 

-Туристичка такса по ден на рецепција, 1еур / деца до 14,99год - 0,5еур

-Трансфер до СКИ терените 5еур РТ

-Ски карта

-Моторна санка 1час - 60еур 

 

Ски карти: 

Возрасни 12-64го Деца 6-11год
Дневна 33еур Дневна 
2 дневна 62еур 2 дневна
3 дневна 88еур 3 дневна

 

Услови за деца: 

-Деца до 2год ( во придружба со 2 возр лица ) - бесплатно

-Деца од 2-5,99год ( во придружба на 2 возр лица) - плаќат 50% од дадената цена

-Деца од 6-8,99год (  во придружба на 2 возр лица) - плаќат 70% од дадената цена

 

Користење само на превоз - Скопје - Кoпаоник - Скопје 55еур / еден правец 40еур

Деца до 2 год - бесплатно / 3-6,77год - 50% плаќаат

Се патува преку Србија и Кoсово со лична карта

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!