AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Луковска Бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и чистиот планински воздух. Модерните погодности и базени во Велнес и СПА центарот на хотел Копаоник во комбинација со релаксираните прошетки низ преубавата природа се подлога за идеален одмор.

 

Програма на патување: 

 

1.Ден  10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ЛУКОВСКА БАЊА

Состанок на групата рано наутро во 05.30ч на паркингот кај Хотел ВИП, поаѓање за Србија во 06.00ч. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Околу пладне пристигнување во Луковска Бања и сместување во Хотел Копаоник 3*. Ручек. Слободно попладне одмор и релаксација со користење на СПА содржините на хотелот вклучени во цената. ВечераНоќевање.

 

2.Ден 11.03.2023 (Сабота) ЛУКОВСКА БАЊА

Појадок. Во 10.00 часот заминување на прошетка до поширокиот центар на Луковска Бањa, доколку временските услови се поволни, можност за посета на црквата Св.Мина со автобуски превоз и локален водич. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор, релаксација и користење на велнес содржините на хотелот. ВечераНоќевање.

 

3.Ден 12.03.2023 (Недела) ЛУКОВСКА БАЊА - СКОПЈЕ 

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности и прошетки до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во 12.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во  Скопје во вечерните часови.

 

Цена за резервации до 16.01.2023 - 139€/8.618ден

Редовна цена - 159€/9.858ден

Цена по лице за миним 2 лица во соба за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Автобуски превоз на наведената релација.

- Сместување во Хотел Копаоник 3* на база 2 ноќевања (ТВ, Wi-Fi конекција, бањарки и фен за коса).

- Исхрана на база полн пансион (појадок, ручек и вечера класично послужување).

- Користење на надворешен и внатрешен базен со термална вода со температура од 33-35⁰C.

- Користење на Велнес центар (солена соба, парно купатило, сауна, топли клупи – тепидариум, релакс зона).

- Организирана прошетка низ Луковска Бања со локален водич.

- Туристичка такса. 

- Организација и реализација со туристички придржник. 

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Задолжително патничко осигурување. 

- Свечена вечера со неограничени локални пијалоци - 30 € по лице доплата во агенција

- Индивидуални трошоци (пијалоци, масажи и останати неспоменати услуги)

 

Попусти и опционални доплати:

- Дете 2-4,99 год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет бесплатно во хотел плаќа само превоз 25€/1.550ден (на барање).

- Дете 5-10год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на возрасен, 70€/ 4.340ден (на барање).

- Трет возрасен на дополнителен кревет плаќа полна сума (на барање). 

- Доплата за еднокреветна соба 30€/1.860ден (на барање).

- Доплата за одбирање на ред на седење во автобус - 10€/620ден (мин. 2 седишта)

- Намалување за сопствен превоз -10€/620ден од патник. 

 

Напомени:

- За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

- За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.  

- За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање. 

- Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

- Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд. 

- Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни валидни за најмалку 2 лица во соба.

- Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите. 

- Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување. 

- Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата, во случај на потреба. 

- За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ. 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!