AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

КОПАОНИК НОВА ГОДИНА 2 полни пансиони ; 1 полупансион 30.12.2021- 02.01.2022 Дочекајте ја Новата 2022 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ, со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК… 30.12.2021 Скопје – Копаоник Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање. 31.12.2021 Копаоник Појадок. По појадокот заминување кон Копаоник каде ќе имате можност да уживате на прекрасните стази како и да седнете во многуте кафулиња, салаши и ресторани. Moжност за скијачите превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот – Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Припрема за новогодишната вечер. Свечена вечера со музика и забава според протоколи. Ноќевање 01.01.2022 Копаоник Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Реприза на свечена вечер. Ноќевање. 02.01.2022 Копаоник-Скопје Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во пладневните часови пристигнување во Скопје.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!