AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хотел ФОНТАНА Врњачка бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка бања, до паркот и шеталиштето. Во 2019 год хотелот е комплетно реновиран и располага со 212 сместувачки единици од кои 176 соби и 36 апартмани.
Сите соби се опремени со бања, фен, мини бар, сеф, ТВ , клима и електричен бокал.
Содржина: ресторан, рецепција, лоби бар, конференциска сала, фитнес центар, базен (рекреативен, хидромасажен и детски), модерен Wellness & Spa центар (солена соба, турска бања, тепидариум,сауна,хидро-масажен базен,џакузи), медицински услуги и сувенирница.

Престој : 03.01.2023 -30.04.2023 и 01.10-25.12.2023

Цените се дадени по лице,од ден услуга појадок

SUPERIOR

Цена

Superior double room single use(1/1)

80 €

Superior double or twin room (1/2)

55 €

Опис на регион

Suits:

Цена

1/1

1/2

Suite ( junior, with terrace and one-bedroom)

140 €

73 €

Premier suite

160 €

83 €

Wellness suit

185 €

95 €

01.05.-30.09.2023

SUPERIOR

Цена

Superior double room single use(1/1)

85 €

Superior double or twin room (1/2)

60 €

 

Suits:

Цена

1/1

1/2

Suite ( junior, with terrace and one-bedroom)

150 €

78 €

Premier suite

170 €

88 €

Wellness suit

194 €

100 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 € =62 мкд

  • Доплата за вечера 10 € по лице на ден
  • Доплата за дополнително лице во апартман 12 €
  • Доплата за соба со тераса 10 € од ден
  • Туристичка такса и осигурување 1,4 € од ден за возрасен и дете
  • Дете до 6,99 год бесплатно во кревет со родители:
  • Дете од 7-11,99 год 50% во заеднички кревет
  • Доплата за паркинг 4,5 € од ден

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!