AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hot Springs Medical & Spa - Бања

Банско, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори. Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Цените се за 1 НОЌ за 1 ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Ценовник 02.01-23.12.2022
Период Работни /Викенд цени DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE ALPINE APARTMENT
02-01-05.03.22 Недела-Четврток 63 € 69 € 74 € 81 € 94 €
Петок-Сабота 76 € 83 € 86 € 94 € 107 €
06.03-28.07.22 Недела-Четврток 61 € 68 € 73 € 80 € 94 €
Петок-Сабота 73 € 79 € 84 € 93 € 104 €
29.07-05.09.22 Недела-Четврток 71 € 75 € 80 € 88 € 101 €
Петок-Сабота 83 € 90 € 93 € 100 € 113 €
06.09-.23.12.22 Недела-Четврток 61 € 68 € 73 € 80 € 94 €
Петок-Сабота 73 € 79 € 84 € 93 € 104 €

 

 *За еднокреветна соба не следува попуст

Минимум престој за викенд 2 ноќевања
ВИЛА СО 3 СПАЛНИ (6+3) 02.01-28.07.22 /06.09-23.12.22 29.07-05.09.22
Период Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота
Цена 363 € 436 € 422 € 495 €

 

Доплтати кој важат за сите видови на сместување

Доплати и попусти 02.01-23.12.22
Дете 0-5.99години на редовно легло бесплатно
Дете 0-5.99години на дополнително легло бесплатно
Дете 6-11.99 години на редовно легло -25% од цената
Дете 6-11.99 години на прво доплнително легло 31 €
Дете 6-11.99 години на второ доплнително легло 21 €
Возрасен/дете 12+ на прво дополнително легло 41 €
Возрасен/дете 12+ на второ дополниелно легло 31 €

 

Максимум капацитет за сместување
Тип на соба DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPIN STUDIO JUNIOR SUITE ALPIN APARTMENT
Макс капацитет 2+1 2+1 2+2 2+2 2+3

 

За резервации од 5+ ноќевања 15% попуст

За резервации од 3-4 ноќевања 10% попуст


 

Цени за СЕЗОНА 2023

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН за 2 ЛИЦА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ПЕРИОД ден од неделата dbl comf dbl exec alpine std jun.suite alpine app
02.01-18.03.2023 нед-четв 149 158 169 189 214
пет-сабота 175 189 199 210 240
19.03-20.07.2023 нед-четв 128 144 158 173 199
пет-сабота 154 169 179 195 224
21.07-09.09.2023 нед-четв 149 159 169 189 214
пет-сабота 175 189 199 210 240
10.09-22.12.2023 нед-четв 128 144 158 173 199
пет-сабота 154 162 179 195 224
Троспална вила ( макс.сместување на 6+3) 
Период 02.01-20.07.2023 21.07-09.09.2023 10.09-22.12.2023
викенд-недела 409 486 475 552 409 485
Минимум престој за викенд периодот е 2 ноќевања
Доплати
Доплати за плус лице во соба Дете од 0-5.99год на екс.легло бесплатно
Дете од 6-11.99г на 1во екс.лег 31
Дете од 6-11,99г на 2ро екс.лег 21
возр/дете 12+г на 1во екс.лег 41
возр/дете 12+г на 2ро екс.лег 31
Максимум сместување
Тип на соба dbl comf dbl exec alpine std jun.suite alpine app 3bed room
  2+1 2+1 2+2 2+2 2+3 6+3

За резервации од 5+ ноќевања 15% попуст

За резервации од 3-4 ноќевања 10% попуст

Опис на сместување

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин. Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2. Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

Опис на програма

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: – до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21 дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!