AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel MEDENA *** Trogir

null, null

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel MEDENA *** Trogir

Опис на хотел: на 5 км од Трогир, 6 км од аеродромот во Сплит. Комплетно реновиран 2017 г со идеална местоположба. Опкружен е со борова шума на 150 м од сопствена плажа , нуди прекрасен поглед на Јадранско море. Хотелот се состои од 2 главни згради и 2 павиљонски згради.

Содржина:  ресторан, пицерија, таверна Тамарис, аператив бар, бар на плажа, забавно анимациска програма навечер, конгресна сала, , Спа салон, надворешен и внатрешен  базен, фитнес центар,фризерски сало, менувачница,банкомат, спортски терени, водени спортови,детски куб со иготека, анимации за деца, мини диско за деца, паркинг, бесплатен WI-FI

Сместување стандардни соби со поглед на море и парк,супериор соби сите со поглед на море, сите опремени со клима, бања,фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар

Опис на регион

Место

Објект

Капацитет

Трогир

Hotel

MEDENA ***

2+0  standard park

2+0  standard sea side

2+0  superior, sea side french balcony

 

 

Тип на соби

Услуга

Цени по лице на ден

01.1.-30.4.

01.11-31.12

30.4.-31.5.

01.10.-01.11.

31.5.-30.6.

01.9.- 1.10.

30.6.-01.9.

Hotel Medena

***

2+0  standard park

BB

46 €

52 €

61 €

73 €

2+0 standard sea side

47 €

54 €

63 €

80 €

2+0  superior, sea side french balcony

50 €

55 €

68 €

84 €

Доплата за еднокреветна соба 1+0  «на барање»

40%

Доплата за  2+0  «single use»    «на барање»

50%

Доплата за  HB

20,00

Доплата за  FB

40,00

All inclusive доплата

50,00

Сите  1+0 и 2+1 соби се на барање

Попуст за 3. возрасен на дополнително легло

20%

Попуст за деца:

Дете до  6,99 г со 2 возрасни 2+0, без кревет

бесплатно

Дете до 6,99 г. на дополнително легло со 2 возрасни

60%

Дете до  6,99 г.со еден возрасен

50%

Дете  7-13,99 г. на дополнително легло со 2 возрасни

50%

Дете  7-13,99 г.со еден возрасен

30%

Baby cot – дете до 3 г. „на барање“

6 €

Паркинг

бесплатен

10 €

Сет од 2 лежалки и чадор 30 € од ден на базен и на плажа

Туристичка такса: 1,50 € по лице на ден.  Лица од 12г. до 17 г.плаќаат  50% , деца под 12г. не плаќаат

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!