AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

CLUB DUBROVNIK SUNNY Hotel by Valamar ***

null, null

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

CLUB DUBROVNIK SUNNY Hotel by Valamar ***

Опис на хотел:  150 м од сопствена камчеста плажа Копокабана ,на 6 км од стариот дел на Дубровник

Содржина:  ресторан, Valfresco 24/7 витрина со богат изборна сендвичи,салати и десерти, Maro World најголем фамилијарен забавен центар на Јадранот со многубројно едукативно забавни содржини за деца од секоја возраст, на површина од 1800 m2 (отворен од јуни 2023), дигитална библиотека и зона Chill & Play – во лобито на хотелот ве очекуваат дигитални книги и социјални и забавни игри,надворешен базен со тобогани, посебен базен за бебе, спортески терени, 2 ресторани со посебна исхрана,два бара,  паркинг, WI-FI

Сместување стандардни , супериор и фамилијарни соби со поглед на море и парк, сите опремени со клима, бања,фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сет за фамилија (сликовница, боенка и боици, балони )

Опис на регион

Место

Објект

Капацитет

DUBROVNIK

CLUB DUBROVNIK SUNNY Hotel by Valamar ***

2+0 superior bp

2+0 superior bss

 

 

Тип на соба

Услуга

Цени по лице на ден

01.4.-14.4.

21.10-31.10

15.4.-05.5.

07.10-20.10

06.5.-26.5.

30.9-06.10

27.5.-30.6.

23.9.-29.09.

01.7.-22.9.

CLUB DUBROVNIK SUNNY ***

2+0 sup. bp

All incl light

53 €

69 €

85 €

103 €

121 €

2+0 sup. bss

All incl light

65 €

86 €

105 €

129 €

152 €

„еднокреветна“ доплата – на барање

80%

Попуст за  3то возрасно лице од 15 г. Во соба 2+1 на дополнително легло

20%

Попуст за дете 5- 14,99 г на дополнително легло во соба  bss

бесплатно

Попуст за дете 5- 14,99 г на дополнително легло во bp

50%

Дете до  4,99 

бесплатно

Туристичка такса: 1,50 € по лице на ден.  Лица од 12г. до 17 г.плаќаат  50% , деца под 12г. не плаќаат

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!