AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel KOMODOR *** Dubrovnik

null, null

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel KOMODOR *** Dubrovnik

Опис на хотел:  со најдолга традиција на полуостровот Лапад, на 50 м од плажа

Содржина:  ресторан ,аперитив бар, бар на плажа, надворешен сезонски базен, спортови на вода, паркинг, бесплатен WI-FI

Сместување: 63 соби во главната зграда и 50 соби во депанданс, стандардни и фамилијарни соби со поглед на море и парк, сите опремени со клима, бања,фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар

Опис на регион

Место

Објект

Капацитет

 

DUBROVNIK

Hotel KOMODOR ***

2+0  park

2+0  bss

 

 

 

 

 

 

 

Тип на соби

Услуга

Цени во евра по лице на ден

01.03 -09.05.

11.10.-31.12.

09.05.-31.05.

01.10.-11.10.

31.05.-30.06.

01.09.-01.10.

30.06.-01.09.

Hotel  VIS

2+0  bp

HB

51

59

81

85

2+0  bss

53

63

85

92

Hotel KOMODOR

2+0  park

51

59

81

85

2+0  bss

53

63

85

92

Hotel SPLENDID

2+0  bss

58

71

92

103

Попуст за 3 возрасен над 12 г на дополнително легло

20%

Дете до  1,99 без кревет и услуга

бесплатно

Попуст за дете до  11,99 г. на дополнително легло

50%

Попуст за дете над 11,99 на главно легло

30%

Одбивање за појадок

3 €

Вечерата за хотел Splendid, Vis и Komodor е во главниот ресоран на Maestral Hotels

Туристичка такса: 1,50 € по лице на ден.  Лица од 12г. до 17 г.плаќаат  50% , деца под 12г. не плаќаат

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!