AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel HVAR *** Jelsa

null, null

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel HVAR *** Jelsa

Опис на хотел:  сместен во близина на малото живописно место Јелса на 50 м од плажа

Содржина:  ресторан , бар на плажа, надворешен и затворен базен со морска вода, бар, анимациска програма за деца и возрасни, фитнес соба, спортски терени, паркинг, WI-FI, конгресна сала

Сместување: 205 стандардни соби со поглед на море и парк, сите опремени со клима, бања,фен, сателитска ТВ, телефон

Опис на регион

Место

Објект

Капацитет

JELSA

Hotel HVAR

***

2+1 bss 

2+1 bps

                                               

 

Тип на соба

Услуга

Цени во евра по лице на ден

до 20.5

од  23.9.

20.5. – 16.6.

09.9.- 22.9.

17.6. – 07.7. 26.8.-08.9.

08.7.-25.8.

Hotel

HVAR ***

2+1  bss

All inclusive

55

64

79

94

2+1  bps

53

62

76

92

Попуст за трет возрасен од 12 г на дополнителен кревет

10%

Попуст за дете до 11,99 г. со 2 возрасни на дополнително легло

бесплатно

Доплата за  2+0 „single use“

50 %

Доплата за кревет за деца 11,99 г. на главен кревет

20%

Второ дете до 5,99 г  со 2 возарсни-на барање

 50%

Клима уред по соба на ден

7 €

Baby cot

3 €

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!