AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Medite - Сандански

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи. Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа. Барови и ресторани – Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти – Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења – Бар базен, Снек бар, МАССА клуб, Дискотека СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. – Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел). – Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови. – Отворени базени со слатка вода, Лежалки – Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии: – Римска бања,Турска бања,Џакузи,Тропски туш,Хидро масажа;Телесни терапии, Маски за тело и лице со чоколада и мед, – Аромотерапија и алое масажи; – Анти-целулитни процедури, таласо терапија, луксузни третмани за лице… – Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Опис на регион

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Опис на сместување

Де лукс соби 30 м2 Можност за сместување на 2 возрасни лица. Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат балкони. Премиум соба 35 м2 Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат балкони. Јуниор Суит 40 м2 Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси. Апартаман Делукс 95 м2 Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Опис на програма

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански 2022

Цените се по СОБА на ДЕН за период 01.08- 31.12.2022 г.
сместување капацитет недела-четврток петок-сабота
BB HB BB HB
Deluxe room DBL 2 adl 108 126 117 136
Deluxe room SGL 1 adl 88 98 96 111
Deluxe room with balcony DBL 2 adl 116 134 124 142
Deluxe room with balcony SGL 1 adl 94 106 104 118
Premium room DBL 2 adl +1chd/1adl 119 139 128 148
Premium room with balcony DBL 2 adl +1chd/1adl 126 146 136 156
Junior suite DBL 2 adl +2chd/1adl 162 190 173 202
Deluxe app – 2 bedrooms Rent 4 adl+ 2chd/1adl 214 254 232 272
Villa 1 bedroom 2 pax 2 adl+1 chd/adl 244 280 282 317
Villa 2 bedrooms 4 pax 4 adl +2chd/2adl 333 418 376 461
Villa 3 bedrooms 6 pax 6 adl +2chd/2adl 461 560 512 612
Villa Family Premium 3 BRD 8 pax 8 adl +2chd/2adl 668 794 730 855

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Легенда: Возрасен adl, дете chd, ноќевање со појадок BB, полупансион HB

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:

  • ноќевање со појадок или појадок и вечера, надворешен и внатрешен базен со минерален базен,
  • надворешно џакузи, сауна, парна бања, јодна соба,
  • соба за релаксација, фитнес, паркинг, детско игралиште,
  • сеф, туристичка такса,ДДВ

 

  • Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 26 € BB / 41 € HB
  • Доплата за ручек – возрасен 11€
  • Доплата за ручек – 8 € дете до 11,99 г.

Политика за деца:

  • Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.
  • 1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Прием на собата по 14:00 часот;
Напуштање на собата до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 ч се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 ч се доплаќа 100% од цената за ноќевање. 

 

Цените не важат за Национални, верски и официјални празници. Пакети
Корпоративни настани, семинари, конгреси, обуки, работилници

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!