AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Spartak ex Sv.Nikola

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Спартак бивши Свети Никола. СПА центарот на хотел се напојува со минерална вода 75 ° С од природен извор. Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација. Хотелот има 63 двокреветни соби, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани. Располага со: СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес; Безжичен интернет; Снек бар, Пиано бар, Основен ресторан, Ресторан Плумари, Конференциска сала ….

Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Собите со дополнителен кревет се во ограничен број и се на барање.

 

 

Опис на регион

Цените се за СОБА за 1 ноќевања со појадок  / недела – четврток

сместување недела-четврток викенд
Еднокреветна стандарт 64 € 76 €
Двокреветна стандарт 70 € 82 €
Еднокреветна класик 76 € 88 €
Двокреветна класик 88 € 99 €
Фамилијарна соба 135 € 152 €

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
1 ноќевање со појадок на шведска маса,
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода, Надворешно термално џакузи,
Сауна,, Римска бања,, Солена соба,Теретана,Хотелско осигурување,Туристичка такса,Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Личен трошок на патникот, Неспомнати услуги

Напомени !
*Деца од 4-12 г. сместени во редовно легло плаќаат 30% од цената за возрасни.
*Доплата за ручек или вечера на сет мени :
*Возрасен 15,50 €, Дете 4-12 г. 9,00 €
Превземање на собата – после 14:00 часот. Напуштање на собата – до 12:00 ч.
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Собите со дополнителен кревет се во ограничен број и се на барање.


 

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок  / недела – четврток

 

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 111 € 132 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 103 € 130 €  
2 возрасни 122 € 152 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 122 € 152 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 152 € 184 €  
3 возрасни /2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 234 €

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок / петок и сабота 

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 132 € 152 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 121 € 147 €  
2 возрасни 142 € 173 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 142 € 173 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 173 € 207 €  
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 265 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
2 ноќевања со појадок на шведска маса,
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода, Надворешно термално џакузи,
Сауна,, Римска бања,, Солена соба,Теретана,Хотелско осигурување,Туристичка такса,Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Личен трошок на патникот, Неспомнати услуги

Напомени !
DBL –  двокреветна
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 15,50 €, Дете 4-12 г. 9,00 €
Превземање на собата – после 14:00 часот., Напуштање на собата – до 12:00 ч


Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок / недела-четврток

 

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 158 € 189 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 147 € 185 €  
2 возрасни 173 € 218 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 173 € 218 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 220 € 264 €  
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 330 €

Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок / петок-сабота /

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 178 € 207 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 164 € 201 €  
2 возрасни 193 € 237 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 193 € 237 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 240 € 283 €  
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 364 €

 

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
3 ноќевања со појадок на шведска маса,
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода, Надворешно термално џакузи,
Сауна,, Римска бања,, Солена соба,Теретана,Хотелско осигурување,Туристичка такса,Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Личен трошок на патникот, Неспомнати услуги

Напомени !
DBL –  двокреветна
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 15,50 €, Дете 4-12 г. 9,00 €
Превземање на собата – после 14:00 часот., Напуштање на собата – до 12:00 ч


Цените се за СОБА за 5 ноќевања со појадок / пакет релакс /

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 261 € 307 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 241 € 297 €  
2 возрасни 284 € 351 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 284 € 351 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 361 € 428 €  
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 543 €

 

Цените се по соба и вклучуваат:
5 ноќевања со појадок на шведска маса;
Терапија – када со алги или морски соли – еднаш за време на престојот;
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода,Надворешно термално џакузи,Сауна,Римска бања,Солена соба,Теретана,Хотелско осигурување,Туристичка такса,Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
 

Напомени !
DBL –  двокреветна
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 15,50 €, Дете 4-12 г. 9,00 €
Превземање на собата – после 14:00 часот, Напуштање на собата – до 12:00 ч


Цените се за СОБА за 7 ноќевања со појадок

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 350 € 409 €  
1 возрасен + дете до 12 г. 323 € 398 €  
2 возрасни 380 € 470 €  
2 возрасни + дете до 4 г. 380 € 470 €  
2 возрасни + дете до 4-12 г. 488 € 577 €  
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 725 €

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба и вклучуваат:
7 ноќевања со појадок на шведска маса;
Делумна масажа – еднаш за време на престојот;
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода, Надворешно термално џакузи,Сауна, Римска бања, Солена соба, Теретана, Хотелско осигурување, Туристичка такса, Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
 

Напомени !
DBL –  двокреветна
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 31.12.22 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 15,50 €, Дете 4-12 г. 9,00 €
Превземање на собата – после 14:00 часот
Напуштање на собата – до 12:00 ч

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • SPA
  • Паркинг
  • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!