AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Korab Trnica

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во апартмани, соби и бунгалови со прекрасен поглед кон падините на Кораб, Шара и Бистра За гостите комплексот нуди бесплатно користење на велосипедите и риболовна опрема. Располагаме и со сопствени коњи и организираме тури за јавање за почетници.. Во комплексот има пешачки патеки и игралиште за деца. За авантуристите, во близина на овие објекти постои и посебен простор за кампување и за шатори, кој е опремен со комплетна инфраструктура.Овој комплекс, освен со сместувачките капацитети, располага и со простории за состаноци и за деловни состаноци. Посебен акцент ставаме на нашиот ресторан Кораб Трница во кои гостите можат да ги пробаат највкусните традиционални специјалитети како: надалеку познатиот качамак со кисело млеко, ѓомлезе, реканските пити, трничка тава..

 

-Соба со брачен кревет и Соба со два кревети (во хотел и во планинарска куќа) - 2300 денари по ноќевање

-Трокреветна соба во планинарска куќа -2500 денари по ноќевање

-Бунгалов - 1900 денари по ноќевање

-Апартман - 3000 денари по ноќевање

-VIP апартман - 3700 денари по ноќевање

-Голем апартман - 4200 денари по ноќевање

 

 30 декември до 31 јануари:

-Соба со брачен кревет и Соба со два кревети (во хотел и во планинарска куќа) - 2800 денари по ноќевање

-Трокреветна соба во планинарска куќа -3000 денари по ноќевање

-Бунгалов - 2300 денари по ноќевање

-Апартман - 3600 денари по ноќевање

-VIP апартман - 4000 денари по ноќевање

-Голем апартман - 5000 денари по ноќевање

 

*Појадок 250 денари по лице

*Ручек 500 денари по лице

*Вечера 500 денари по лице

Опис на сместување

Хотелот Кораб Трница се состои од – двокреветна соба (од кои 3 се со брачен кревет а 2 се со два единечни кревети) -1 * трокреветна соба (се состои од 1 брачен и еден единечен кревет -4 * апартман (Капацитет: 4лица Апартманот се состои од една спална соба со голем кревет за две лица и дневна соба со голем кревет на спуштање за две лица) -2* вип апартман (капацитет: 4 лица, ист како обичниот само поголем и со тераса) – 1* голем апартман за 8 лица кој се состои од две спални соби со по еден голем кревет за две лица, голема дневна соба со софа, терпезарија и 4 единечни кревети.

Опис на програма

Цените се изразени во денари, за наем на соба на ден

ЦЕНИ ВО ОБРАБОТКА...

 

Политика на отказ на резервација: До 14 дена пред пристигање – без пенали; од 14-3 – 10% пенали; од 3-0 – 100% пенали

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!