AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Tino Centar

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ДЕНАРИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

  Октомври - Ноември 2022
тип на соба 1/2 1/1 1/3
Цена по соба на ден BB 69еур 45еур 89еур

 

 

  Декември  2022
тип на соба 1/2 1/1 1/3
Цена по соба на ден BB 59еур 39еур 79еур

 

-          Доплата за вечера - 10еур по лице

 

-          10еур на ден доплата за соба со поглед на езеро (важи само двокреветни соби)

-          + 40 денари туристичка такса по лице на ден

 

Полиси:

-          Деца 0-5,99 – бесплатно

-          Деца 6-11,99 - -50 % попуст од цената по лице во двокреветна соба

-          Фамилијарна соба (connecting door- соби – капацитет 2 + 2) – важат цените за двокреветни (минимум 3 цела цена по лице)

-          Појадокот се служи на шведска маса

-          Беплатен паркинг, Wi-fi, Спа центар (Џакузи, сауна и парна бања)

 

 

Опис на сместување

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

Опис на програма

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!