AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Casa Karina 4*

null, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата. Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден. Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

Опис на сместување

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

Опис на програма

Генерални услови: EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат Новогодишна вечера е задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год. Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI во заедничките простории. Услуги со доплата: Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен. Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа. Резервации за престој во период од 22.12.21 до 03.01.22 мора да се со 100% уплата до 10.12.2021 Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден. -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси Минимум престој: Од 01.12-26.12.2021 и од 04.01-31.03.2022 – 3 Ноќевања минимум престој Од 27.12-03.01.2022- 5 Ноќевања минимум престој Политика на отказ на резервација: Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E). ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре) Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата), Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!