Casa Karina 4*

Банско, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско.

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата. Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден. Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис и бебешко креветче со доплата ан лице место. 

Опис на сместување

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

 

Удобности

  • Клима
  • TV
  • WI-FI
  • SPA
SheetJS Table Export
CASA KARINA / 4* / BANSKO
HALF BOARD / EUR01.12.2023
21.12.2023
22.12.2023
26.12.2023
27.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
09.03.2024
10.03.2024
31.03.2024
STANDARDЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
DOUBLE ROOM110123165123110
DOUBLE ROOM+EXTRA BED156175233175156
SINGLE ROOM7612316512376
DBL 1+1 CHD (4-11,99)9110113610191
SGL 1+1 CHD (0-3,99)7612316512376
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)9110113610191
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)124139186139124
DBL 2+1 CHD (0-3,99)110123165123110
DBL 2+1 CHD (4-11,99)143161215161143
DBL 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)143161215161143
DBL 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)176198264198176
STUDIOЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STUDIO 2 ADULTS114128169128114
ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)9410313910394
ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)114128169128114
1 BEDROOM APARTMENTЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 2AD121134176134121
APARTMENT 2AD+EXTRA BED167186244186167
APT2 2+1 CHD (0-3,99)121134176134121
APT2 2+1 CHD (4-11,99)154172226172154
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)154172226172154
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)187209275209187
STUDIO LUXЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STUDIO 2 ADULTS132145187145132
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED178197255197178
ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)132145187145132
ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)165183237183165
ST2AD 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)165183237183165
ST2AD 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)198220286220198
1 BEDROOM APARTMENT LUXЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 2AD165178220178165
APARTMENT 2AD+EXTRA BED211230288230211
APT2 2+1 CHD (0-3,99)165178220178165
APT2 2+1 CHD (4-11,99)198216270216198
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)198216270216198
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)231253319253231
2 BEDROOM APARTMENTЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 4 AD242268352268242
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED288320420320288
APT4 4+1 CHD (0-3,99)242268352268242
APT4 4+1 CHD (4-11,99)275306402306275
APT4 4+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)275306402306275
APT4 4+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)308343451343308
2 BEDROOM APARTMENT LUXЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 4 AD330356440356330
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED376408508408376
APT4 4+1 CHD (0-3,99)330356440356330
APT4 4+1 CHD (4-11,99)363394490394363
APT4 4+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)363394490394363
APT4 4+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)396431539431396
RELEASE DAYS71421147

Преглед по соби

Превоз

Генерални услови: EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

→Новогодишна вечера е задолжителна – 150еур возрасен, 90еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI во заедничките простории.

 

Услуги со доплата: Бањарки на лице место со депозит на рецепција

•Бебешко креветче – со доплата на лице место

•Подземен паркинг / определен број на места / доплата на лице место 

•Резервации за престој во период од 22.12.23 до 03.01.23 мора да се со 100% уплата до 10.12.2023

•Миленици до 5кг – дозволено, со доплата на лице место.

•Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,2еур -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој: Од 01.12-26.12.2023 и од 04.01-31.03.2024 – 3 Ноќевања минимум престој

Од 27.12-03.01.2024- 5 Ноќевања минимум престој

 

Политика на отказ на резервација:

•Сезона 01.12-21.12.2023 & 10.03-31.03.2024 – 1 ноќевање пенали за отказ од 3-1ден пред пристигање

•Сезона 22.12-26.12.2023 & 04.01-09.03.2023 -  3 ноќевања пенали за отказ од 7-1ден пред пристигање

•Сезона 27.12- 03.01.2024 - 3 ноќевања пенали за отказ од 14 до 1 дена пред пристигање 

•No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди 

 

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата), Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!