AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хотел Олеа Гарден

Ситонија, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на вила

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2 минути од плажа но не располага со лежалки на плажа, им нуди на клиентите еден опуштен одмор далеку од градската врева, овој хотел е идеално решение за вас. Составен е од 9 бунгалови на два ката, високо приземје и прв спрат, комплетно реновирани 2022год, располага со 3 типа на соби, за 2, 3 или 4 лица.  Хотелот располага со ресторан кој нуди појадок и вечера (2022 комплетно реновиран), паркинг, интернет низ целиот објект, 24часа рецепција.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

(напомена: последниот термин е промо цена и не подложи на попуст) 

Опис на регион

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

Опис на сместување

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .

Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

 

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 • -Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • -Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quadruple room)
 • -Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно
 • -Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • -Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • -Трето возрасно лице во Трокреветна соба - Бесплатно
 • -Трето возрасно лице во Фамилијарна соба - Бесплатно
 • -Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
 • -Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Паркинг
 • TV
ДатумиDOUBLETriple roomQuadruple room
22.05.2022 - 29.05.2022
29.05.2022 - 05.06.2022
05.06.2022 - 12.06.2022
12.06.2022 - 19.06.2022
19.06.2022 - 26.06.2022
26.06.2022 - 03.07.2022
03.07.2022 - 10.07.2022
10.07.2022 - 17.07.2022
17.07.2022 - 24.07.2022
24.07.2022 - 31.07.2022
31.07.2022 - 07.08.2022
07.08.2022 - 14.08.2022
14.08.2022 - 21.08.2022
21.08.2022 - 28.08.2022
28.08.2022 - 04.09.2022
04.09.2022 - 11.09.2022
11.09.2022 - 18.09.2022
18.09.2022 - 25.09.2022
25.09.2022 - 02.10.2022

Преглед по соби

DOUBLE

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Triple room

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Quadruple room

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • -Скопје (сала Борис Трајковски) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон, со транфер до Неготино)-65еур
 • -2:30 Прилеп (Лукоил, со транфер до Неготино) – 65еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* за уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести само бебе до неполни 2год (спие со родители)
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!