AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Radan - Пролом Бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на планината Радан. Позната е, пред сè, по својата лековита Пролом вода, која припаѓа на ретката група води со високи балнеолошки вредности: високоалкална (pH 8,8-9,2), нискоминерализирана (сув остаток 148 мг/л), бикарбонатна. Со желба да Ви го доближиме овој единствен дар на прородата, овозможивме секаде во хотелот да бидете во контакт со Пролом водата. На лековитата Пролом вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот на лекувањето се зголемува со примена на балнеолошки и физикални третмани, со престој на чист и свеж воздух и прошетки во недопрената природа на Пролом Бања. За подобрување на општата здравствена состојба придонесуваат надморската височина (550-668 м) и умерено континенталната клима со голем број сончеви денови во годината. Комплексот на хотелот Радан обедини во себе сместување во удобни соби, современи медицински и Wellness третмани, содржини за рекреација, забава и излети. Ако сакате простор за работа во мирен амбиент, за Вас обезбедивме сали за состаноци со сета потребна опрема.

Опис на програма

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

*Цените се изразени по лице на ден , и се однесуваат за минимум престој од 3 ноќевања.

За престој пократок од 3 ноќевања, цената се зголемува за 20%.

Цените се однесуваат за двокреветни соби, истите не важат од 01-09.01 и 14.02-19.02.2023

Цена од 01.01-09.01 - 64еур по лице на ден

 

Доплати :

-Доплата за еднокреветна соба 13 евра дневно

-Доплата за комфорт соба ( на нов спрат ) 5 евра на ден по лице

-Доплата за сместување во апартман 13 евра дневно по лице

-Деца од 9-14 години плаќаат 50% од цената во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

-Деца до 9 години бесплатно во услови да бидат сместени 2 возрасни лица

-Деца до 3 години бесплатно во услови сместување со 1 возрасен

-Деца од 3-7 години 50% од наведената цена во услови сместување со 1 возрасен

 

Основен Б.О вклучува:

*Лекарски преглед кај дежурен лекар во текот на престојот.

*Балнеотерапија ( конзумирање пролом вода од изворот или во соба, капење во лековитата пролом вода во соба- сите соби се снабдени со лековита вода. Хидрокинези терапија ( групни вежби во базен со лековита вода)

*Здравствена контрола од лекар- 24 часовна лекарска служба и изработена отпусна листа

*Секојдневно користење на внатрешниот базен (16х9м ) со лековита вода и температура од 30 степени целзиусови.

*Секојдевно користење на надворешните базени со лековита вода ( во период кога дозволуваат временските услови ) сауна, солена соба, парна бања.

*Секојдневно користење на фитнес салата и спортските терени, користење на салите за забави, тенис, билијарт, пикадо.

*Сместувањето е во стандардни двокреветни соби во хотел Радан.

*Секоја соба е опремена со Тв, Wi-fi лековита Пролом вода, бањарки, и фен за коса.

 

Полн пансион Доручек на база на шведска маса, ручек и вечера избор од 3 јадења или по дадена диета Анимирана програма, со стручен рекреатрор( групни вежби во фитнес сала и на отворено)

*Туристичка такса и осигурување

Плаќање: за потврда на резервација е потребна 40% уплата

Удобности

ХОТЕЛ РАДАН - ПРОМЛОМ БАЊА
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА ПОЛН ПАНСИОН ЗА МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА
Цена по лицеЈануари 2023 - 58еурФевруари -58еурМарт - 58еурДекември -41еур

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!