AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Solaris - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар,ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање.Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди. Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште.Идеално место за одмор и релаксација.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА ИЗБРАН ПАНСИОН

ВАЛИДЕН ЦЕНОВНИК ОД 01.09-28.12.2022

Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
1/1 апп 111еур 116еур
1/2 соба / апп 75еур 80еур
1/3 соба / апп 60еур 66еур
1/4 соба 52еур 57еур

 

Во цената е вклучено: 

-Употреба на велнес центар ( затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парна бања, солена соба, ледена соба, џакузи, топли клупи, мелен лед) влез еднаш дневно

-Во летен период употреба на надворешни 2 базена - неограничено

-Бесплатна секојдневна анимација за деца со аниматор

-Бесплатен паркинг под видео надзор + wi-fi. 

 

Општи напомени: 

Пријавување во хотел во 14:00часпт. одјава до 10:00ч наутро

Појадок и вечера се служат на шветска маса или со директен сервис во зависност од бројот на гостите

Туристичка такса е задолжителна и се наплаќа: 1,3еур за возрасен на ден, дете од 7-11,99год - 0,6еур на ден

Осигурување - задолжително по 0,10еур по лице на ден за возрасен и дете

Со пропишани мерки од страна на Р.Србија, во периодите на голема посетеност на хотелот, велнес центарот има право да одредува термини на употреба, за  цел на по комфорно користење и заштита на клиентите. 

Престој на домашно милениче се наплаќа 52еур, независно од тоа колку престојува. 

 

За резервација е потребно 30% уплата. 

 

Опис на регион

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење ,дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести. Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа. Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори: Снежник, Слатина ,Топла Вода, Езеро,Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода ( Борјак и Врњачко врело ) Врњачките лековити води се користaт за лекување на: -Шеќерни болести, хронично воспалување на црева и желудник, чир во желудник и дванаесетпалачното црево, болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Опис на програма

ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ

ВАЛИДЕН ДО 28.12.2022

Цени за 2 лица Од 01.09-28.12.2022
2 ноќевања / 3 дена 329еур
3 ноќевања / 4 дена 477еур
4 ноќевања / 5 дена 612еур

 

Пакетот вклучува: 

-Сместување во комфорна фамилијарна соба или апартман

-Услуга на Полупансион (појадок и вечера) 

-Употреба на велнес центар ( затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парна бања, солена соба, ледена соба, џакузи, топли клупи, мелен лед) влез 1 дневно

-Пилинг во парна бања

-Пакување за тело во парна бања

-Во летен период употреба на надворешни 2 базена - неограничено

-Бесплатна секојдневна анимација за деца со аниматор

-Бесплатен паркинг под видео надзор + wi-fi. 

 

-Пријавување во хотел во 14:00часпт. одјава до 10:00ч наутро

-Појадок и вечера се служат на шветска маса или со директен сервис во зависност од бројот на гостите

-Туристичка такса е задолжителна и се наплаќа: 1,3еур за возрасен на ден, дете од 7-11,99год - 0,6еур на ден

-Осигурување - задолжително по 0,10еур по лице на ден за возрасен и дете

-доплата за 3то возрасно лице - 20% попуст од цената на возрасен

-Дете до 3,99год - бесплатно

-Дете од 4-11,99год - бесплатно, плаќаат само по оброк од 7еур (појадок и вечера) 

-Деца до 7 год не плаќаат туристичка такса, од 7 нагоре 0,60еур на ден. и осигурување плаќаат сите по 0,10еур на ден. 

(на деца до 12год им е забрането да користат: топли клупи, финска и руска сауна, парна бања, ладна соба, мелен мраз, џакузи, арома и тропски тушови, фитнес сала) 

 


 

СОЛАРИС ПРЕМИУМ ПАКЕТ ЗА 2 ЛИЦА

ВАЛИДЕН ДО 28.12.2022

Цени за 2 лица од 01.09 до 28.12.2022
2 ноќевања / 3 дена 348еур 

 

Пакетот вклучува: 

-Кафе за добродојде во апп со тераса 

-Услуга на полупансион (појадок и вечера) 

-Поклон а ла карт ручек со едно мени од куварот од фанцуска или Мексичка храна

-Неограничен влез во велнес центарот и детокс пијалок

-Антисрес ритуал во парна бања (пилинг на база на бор и лаванда и каолинско пакување) 

-единствен детокс третман на тело со морска кал

-Детокс масажа од 20мин, чај

-Касна одјава од хотел (зависно од расположливост), Паркинг, и интернет

 

Услови за отказ на резервација: 

-до 5 дена пред рпистигање - авансот од 30% не се рефундира, единствено се рефундира во случај на смрт, на болест која мора да се потврди со лекарска белешка. 

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!