AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Сала

Ксамил, Албанија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Опис на вила

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

 

Опис на сместување

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат. На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

Координати: 39.76560576793024, 19.998764492064602

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Кујна
 • TV
Датуми1/4 Studio1/3 Mezonet1/3 Studio1/2 Studio
10.06.2022 - 17.06.2022
17.06.2022 - 24.06.2022
24.06.2022 - 01.07.2022
01.07.2022 - 08.07.2022
08.07.2022 - 15.07.2022
15.07.2022 - 22.07.2022
22.07.2022 - 29.07.2022
29.07.2022 - 05.08.2022
05.08.2022 - 12.08.2022
12.08.2022 - 19.08.2022
19.08.2022 - 26.08.2022
26.08.2022 - 02.09.2022
02.09.2022 - 09.09.2022
09.09.2022 - 16.09.2022
16.09.2022 - 23.09.2022
23.09.2022 - 30.09.2022

Преглед по соби

1/4 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/3 Mezonet

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/3 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/2 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

 • Битола (Транскоп на перон ) – 55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
 • Битола– (Транскоп - на перон) 03.00h
 • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
 • Струга - (пред Х.Дрим) 01:45

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!