Hotel Kristal

Валона, Албанија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Кристал се наоѓа во Валона, на 150м одалеченост од плажа и шеталиштето на Валона, каде има простор за користење на јавна плажа која е бесплатана за користење, и плажа со организиранири лежалки и чадори со доплата на лице место (зависно од барот во кој го имате избрано) на самото шеталиште има многу бројни продавници, прехранбени продавници, барови, пицерии, ресторани со пристапни цени. Појадокот во хотелот се одвива во лобито или во надворешна уредена тераса, хотелот нуди бесплатна употреба на клима и интернет (wi-fi) паркинг места на лице место на расположливост, но е можно зависно од расположливост да се паркира покрај самата ограда на хотелот. Хотелот Кристал располага со повеќе типови на соби, секоја со свој тоалет, тераса (освен соба бр.203 која нема тераса), клима, wi-fi, фрижидер, во собите нема кујни и прибор за јадење и во нив не се готви, хигиената во хотелот се одржува на секој 2 дена, се менуваат чаршафи и пешкири. Има само 2 соби кои се на приземје и истите се со кујна, и можност за готвење. тие не се реновирани. 

(НАПОМЕНА: ПРВАТА И ПОСЛЕДНАТА СМЕНА СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ ПО ЛИЦЕ, И НЕ СЛЕДУВА ПОЈАДОК)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Опис на сместување

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители)

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год )

Услови за деца: Две деца до 12,99год – бесплатно, опис:

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители - бесплатно)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители бесплатно) 3то Возрасно лице -70% попуст

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год + дете до 5,99год) 2 деца бесплатно до 12,99год, 3то возрасно лице -70% попуст

Еднокреветна соба: доплата од 70% на цената за возрасен

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

Удобности

 • Клима
 • TV
 • WI-FI
Датуми

Преглед по соби

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Валона преку граничен премин Ќафасан: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Валона преку граничен премин Ќафасан:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 45€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за ВАЛОНА:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 04.30 h Ресен (спроти автобуска станица)
 • 05:00 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 05.20 h Струга (кружен тек на влезот за Струга пред Нептун)
 • 04:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) трансфер до Струга

 

Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или промена на цената на горивото  

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!