AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Ammos 2

Касандра, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Aммос Апартманите “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200 метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi (за јачината на интернет конекцијата агенцијата не гарантира и не одговара).

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

Удобности

Датуми

Преглед по соби

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини: ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела или Сабота) Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!