AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Belvi 4*

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот Белви е дел од Комплексот Метропол покрај Охридското езеро, овој хотел во близина на работ на планинскиот национален парк Галичица е на 9 километри од тврдината Цар Самуил и од Античкиот театар во Охрид. Хотелот е комплетно реновиран во 2007 година и се категоризира со 4*. Хотелот располага со два надворешни базени, еден за деца и еден за возрасни. Исто така има и две спотрски тениски игралишта за рекреација. Располага и со сопствен паркинг. Хотелот располага и со своја приватна плажа која е долга 800 метри и се содржи од два барови со лежалки кој не се вклучени во цената.

Опис на сместување

местувачкиот дел се состои од пет спрата: 170 двокреветни соби со можност за поставување на трет дополнителен кревет 3 стандардни апартмани (спална соба и дневна соба) 1 Делукс апартман (спална соба и дневна соба) Сите апартмани се широки и се комплетно опремени со луксуз Хотелот е опремен со хидрантен систем и опрема за спречување пожари. Сите соби се опремени со систем за климатизација.

Опис на програма

Цените се изразени по соба на ден, со вклучена туристичка такса и ДДВ

  • Во цената не е вклучено користење на лежалките
  • Цените важат за минимум 2 ноќевања престој, за престој од 1 ноќевање цената се зголемува за 5еур по лице
  • За сместување на 6+ ноќевања се одобрува попуст од 5% 
  • Гаранција за соба со поглед на езеро, со доплата од 5еур по соба од ноќ
  • 1 дете до 6 год - без сопствен кревет - бесплатно
  • 1 дете од 6-10год - користи кревет - 50% попуст 

 

Цените не се валидни за верски и државни празници и истите се на барање, хотелот го има правото да ги промени цените без предходно известување. 

Удобности

  • Клима
  • TV
  • WI-FI
Метропол - Белви 2022
Цени изразени по соба на ден на база Ноќевање со појадок или Полупансион
 цени 10.јули до 30Август / цени од 10.07-30 август за викенд 
Еднокреветна//од 10.07-30.08 подолг престој
51BB
од 10.07-30.08 подолг престок
56HB
Од10.07-30.08 викенд
54BB
од 10.07-30.08 викенд
59HB
Двокреветна//74BB84HB80BB90HB
Трокреветна//99BB113HB108BB122HB
Фамилијарен Апартман//154BB170HB154BB170HB

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!