AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Su

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Су Хотелот е лоциран на самиот брег од Охридското езеро, па нуди спектакуларен поглед на стариот град и познатите историски локалитети, како Самуиловата Тврдина и црквата Св. Јован Канео. Неговата идеална позиција, која е на само 10 минути оддалечена пешки од центарот, е одлична стартна позиција за истражување на Охрид. Располага со 4 типови на соби дизајнирани да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Во склоп на хотелот е ресторанот Su Rooftop, бар Liquid Boutique Bar & Kitchen. Хотелот располага со бесплатен паркинг и конференциска сала.

 

Цени за период од 03.01-31.03.2023 & 01.11–28.12.2023

Тип на соба

Тип на услуганоќевање со појадок

“Economy”Двокреветна (по лице)

1.560денари

Двокреветна со балкон(по лице)

1.630денари

Двокреветна Смарт Де Лукс (по лице)

1.770денари

Двокреветна Superior (по лице)

2.030 денари

Стандардна Eднокреветна

2.380 денари

Опис на сместување

 

 

 

Двокреветна стандард соба: Двокреветните соби се идеални за парови, семејства или пријатели. Покрај тоа што нудат прекрасен поглед на градот и езерото, тие им нудат на и супериорен квалитет со модерен локален допир при дизајнот на ентериерот. Супериор соби: Сакате да уживате во малку повеќе комфорт и релаксиран луксуз? Одберете некоја од нашите супериорни соби за тоа посебно чувство на висококвалитетна услуга и декор.

SMART SUITE: Со одделен простор за дневна соба и голем балкон со поглед кон Охридското Езеро, нашите Smart Suits се најдобри од најдобрите што можете да ги најдете на патувањето во Охрид!

SMART DELUXE: Нашите нови паметни соби се совршено место за секој авантуристички патник! Од осветлувањето и амбиентот, до температурата и секоја функција во Вашата соба, уживајте со паметниот систем во нашето сосема ново хотелско крило. Плус, добивате прекрасен поглед кон Охридското Езеро и модерен современ дизајн! Сите типови на соби располагаат со: -Клима уред, Бесплатен интернет, Мини бар,LCD телевизор, Кабловска телевизија,Телефон, Фен за коса, Сет за кафе и чај, Када или туш кабина По барање на гостите: -Бебешко креветче, Сеф (во SMART SUITE и SMART DELUXE веќе располгаат) Полнач за телефони,Пегла за алишта

Опис на програма

  • Доплата за оброк (Полупансион или Полн пансион) : 730 денари по лице
  • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
  • За деца од 07-14 години се плаќа 730 денари

 

Политика за откажување на резервации:

-За отказ од 99 – 30 дена пред пристигањето – се наплаќа   0 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 29 – 20 дена пред пристигањето – се наплаќа 20 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 19 – 10 дена пред пристигањето – се наплаќа 30 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 09 – 07 дена пред пристигањето – се наплаќа 50 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 06 – 01 дена пред пристигањето – се наплаќа 90 % од цената на аранжманот.
-(NO SHOW), хотелиерот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот односно 100 % .

Удобности

Цена по лице на ден на база ноќевање со појадок
Тип на соби01.04-31.05.2022 и 01.10-31.10.202201.06-30.09.202201.11-28.12.2022
еко двокреветна272825
двокреветна со балкон293127
смарт делукс323329

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!